Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
31. júl 2021, 18:49

V Česku došlo k zrážke lokomotívy a osobného vlaku, hlásia dvoch zranených

Operačné stredisko na miesto dokonca vyslalo vrtuľník leteckej záchrannej služby, pretože očakávalo väčší počet vážne zranených.

V českom meste Němčice nad Hanou sa v sobotu zrazila lokomotíva s osobným vlakom, zranenia utrpeli dvaja ľudia. Pri nehode sa oba vlaky vykoľajili. Doprava na trati v úseku Nezamyslice - Kojetín bola prerušená, informoval portál iDNES.cz.

Prvotné informácie hovorili o väčšom počte zranených. Operačné stredisko na miesto dokonca vyslalo vrtuľník leteckej záchrannej služby, pretože očakávalo väčší počet vážne zranených. Záchranári však nakoniec ošetrili dvoch ľudí.

„Na mieste sme ošetrovali jedného cestujúceho, muža v strednom veku, ktorý pri náraze utrpel pomliaždeniny hrudníka. Potom sme ošetrovali rušňovodiča, ktorý utrpel otras mozgu a bol letecky transportovaný do Fakultnej nemocnice v Olomouci na oddelenie urgentného príjmu. U oboch prípadov našťastie išlo o ľahké zranenia,“ uviedla pre iDNES hovorkyňa záchrannej služby Lucie Mikisková.

Muža s pomliaždeným hrudníkom mali podľa Mikiskovej previezť do nemocnice v Prostějove.

Na mieste sa v súčasnosti nachádzajú vyšetrovatelia Železničnej inšpekcie. Tí však uviedli, že v tejto chvíli nemajú žiadne informácie o príčine nehody.

„Uvidím, či budú kolegovia dnes schopní povedať, či išlo o technickú závadu alebo zlyhanie ľudského faktoru. Prešetrovať budeme všetky možnosti,“ uviedol hovorca Železničnej inšpekcie Martin Drápal.

Dopravcovia odhadujú, že na vlakových súpravách bola spôsobená škoda v hodnote ôsmich miliónov českých korún (313.788 eur), škody na železničnej trati odhadujú na pól milióna českých korún (19 611 eur).

České železnice predpokladajú, že doprava na trati bude obnovená o 19:00 h. Tento čas sa však môže meniť podľa toho, ako bude prebiehať vyšetrovanie nehody a odpratávanie jej následkov.  

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 34 minútami

Spustenie celomestskej parkovacej politiky v Bratislave s názvom Bratislavský parkovací asistent PAAS sa presúva na január 2022. Hlavné mesto o tom informovalo s tým, že sa posúva aj spustenie registrácií do systému regulovaného parkovania pre prvé tri zóny - Tehelné pole, Krasňany a Dvory 4 - na 1. december. (tasr)

pred 2 hodinami

Prezidentka Zuzana Čaputová na budúci týždeň vystúpi v parlamente so správou o stave republiky. „Vystúpi v stredu 29. septembra 2021 o 11.00 h,“ spresnil jej hovorca Martin Strižinec. (tasr)

pred 2 hodinami

V Trenčíne je plne zaočkovaná už takmer polovica obyvateľov. Prvú dávku dostalo 29 235 ľudí, teda už cez 52 percent. Trenčín zostáva aj na budúci týždeň podľa covid automatu v prvom stupni ohrozenia, teda v červenej farbe. (tasr)

pred 2 hodinami

Envirorezort má v pláne oboznámiť sa s oznámením, ktoré Slovensku zaslala eurokomusia, a vykonať kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov. „Ministerstvo životného prostredia sa dôkladne oboznámi s obsahom oznámenia a v spolupráci s ostatnými dotknutými rezortmi vykoná všetky potrebné kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov," uviedlo ministerstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva