Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
31. júl 2021, 06:59

OH v Tokiu

Štefečeková s Vargom skončili v športovej streľbe v mix trape štvrtí

Štefečeková s Vargom skončili v športovej streľbe v mix trape štvrtí

Vľavo Zuzana Rehá-Štefečeková a chrbtom Erik Varga. Foto TASR/Martin Baumann

Medaila im ušla len tesne. Bronz putuje americkému tandemu Bernauová - Borrows.

Slovenskí reprezentanti v športovej streľbe Zuzana Rehák Štefečeková s Erikom Vargom skončili v mix trape na OH 2020 v Tokiu na štvrtom mieste.

V súboji o bronz prehrali s americkým tandemom Ann Bernauová, Brian Borrows až v dodatkovom rozstrele.

V dramatickom dueli o 3. miesto viedli Rehák Štefečeková s Vargom o tri rany, no Američanom sa podarilo vyrovnať a Bernauová mohla záverečným výstrelom rozhodnúť o zisku bronzu pre USA. Minula však terč a tak nasledoval rozstrel. V ňom spravila Rehák Štefečeková celkovo svoju siedmu chybu v dueli o bronz, čo slovenskú dvojicu pripravilo o cenný kov.

V kvalifikácii obsadili Štefečeková s Vargom tretie miesto, keď trafili 146 terčov.

„Boli sme veľmi blízko, som spokojný s našou tímovou robotou. Kúsok toho šťastia chýbalo,“ povedal pre RTVS po zápase o tretie miesto Erik Varga.

Inzercia

Po neúspešnom boji o bronz. Foto TASR/Martin Baumann

„Ja si myslím, že je to krásny úspech, na olympiáde som si spravil osobný rekord. Odviedli sme skvelú prácu a stále sa nachádzame v olympíjskej ‚topke’. Je to ale takto, musíme to rešpektovať,“ poznamenal Varga.

Majstrom sveta z juhokórejského Čchangwonu z roku 2018 nevyšiel úvod kvalifikácie, v prvej položke minuli tri terče a boli mimo elitnej desiatky. V druhej časti však zostrelili všetkých 50 asfaltových holubov a prepracovali sa na štvrtú priečku.

V tretej sérii zaznamenali jeden chybný výstrel, čo znamenalo postup do boja o bronz. Rehák Štefečeková tak mala šancu na zisk druhej tokijskej medaily, v individuálnom trape získala vo štvrtok zlato. Do finále mix trapu postúpili Sanmarínčania Alessandra Perilliová s Gianom Marcom Bertim a Španieli Fatima Galvezová s Albertom Fernandezom.  

Druhá slovenská dvojica Jana Špotáková, Marián Kovačócy obsadila v kvalifikácii 8. miesto výkonom 144. Štartovalo celkovo 16 miešaných tímov.

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Zimné olympijské hry 2022 v Pekingu sa uskutočnia podľa prísneho protokolu na zamedzenie šírenia koronavírusu. Medzinárodný olympijský výbor predstaví ďalší vakcinačný program. (tasr)

pred hodinou

Dušan Kováčik v záverečnej reči uviedol, že na súde vystupuje ako hrdý človek, ktorý je nevinný. Sudkyni vyčíta zaujatosť voči jeho osobe. "Vo všetkých veciach, kde som stíhaný, som obvinený len na základe výpovedí kajúcnikov," povedal. 

pred 2 hodinami

„V jednom by som trochu Svätému Otcovi oponoval. Vzhľadom na svoju celoživotnú taliansku skúsenosť si myslím, že homílie sú na Slovensku oveľa kvalitnejšie ako v Taliansku," vraví v rozhovore gréckokatolícky arcibiskup Cyril Vasiľ.

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva