Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. júl 2021, 13:36

Prezident Dominikánskej republiky sa nechal zaočkovať treťou dávkou vakcíny

Vyzval pritom obyvateľov tejto karibskej krajiny, aby nasledovali jeho príklad.

Prezident Dominikánskej republiky Luis Abinader sa nechal zaočkovať treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu, informovala vo štvrtok agentúra AFP.

Abinader (54) dostal predtým dve dávky čínskej vakcíny Sinovac, tretíkrát mu v stredu aplikovali očkovaciu látku od spoločnosti Pfizer.

„Žiadam všetkých obyvateľov, aby pokračovali v očkovaní prvou a druhou dávkou, a následne aj treťou podpornou dávkou. Toto nám umožní návrat k bežnému životu," povedal novinárom Abinader po zaočkovaní vo vakcinačnom centre, ktoré zriadili neďaleko prezidentského paláca v metropole Santo Domingo.

Prvú dávku vakcíny zatiaľ v Dominikánskej republike dostalo necelých 5,4 milióna ľudí, čo je viac než polovica obyvateľstva. Druhou dávkou zaočkovali viac ako 3,8 milióna osôb.

Miestne úrady už začiatkom júla spustili celoštátnu kampaň propagujúcu očkovanie treťou dávkou proticovidovej vakcíny, ktorej potrebu zdôvodňujú šírením nových, nákazlivejších variantov koronavírusu.

Podľa údajov zo začiatku júla prichádza do Dominikánskej republiky aktuálne o 20 percent menej turistov, než pred začiatkom pandémie.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami

Národná diaľničná spoločnosť tvrdí, že Útvaru hodnoty za peniaze predložila aktualizovanú analýzu pre stavbu druhej etapy severného obchvatu mesta Prešov. Uviedla to v reakcii na pondelkovú výzvu aktivistov z občianskeho združenia Náš Prešov, aby konala vo veci výstavby druhej etapy obchvatu mesta. (tasr)

pred 5 hodinami
pred 7 hodinami

Slovenský hydrometeorologický ústav upozorňuje na vysoké teploty najmä na juhu a východe Slovenska aj počas stredy. Pre viaceré regióny vydal výstrahy prvého stupňa. Teploty sa môžu vyšplhať na 33 až 34 stupňov Celzia. (tasr)

Inzercia

Inzercia