13. november 2015

Slováci v príprave zdolali Švajčiarov 3:2

Slovenská futbalová reprezentácia úspešne "pokrstila" nový štadión v Trnave piatkovým prípravným zápasom so Švajčiarskom, v ktorom zvíťazila 3:2 (1:0).

Zverenci trénera Jána Kozáka sa ujali vedenia v 39. minúte po góle útočníka Michala Ďuriša, ktorý si otvoril strelecký účet v národnom tíme a v 49. minúte pridal aj druhý presný zásah.

O šesť minút neskôr Róbert Mak zvýšil už na rozdiel troch gólov, čím ešte viac "rozpumpoval" náladu na vypredaných tribúnach. Tie sa bavili mexickými vlnami a pripravili pre národný tím ozajstné pohostinné prostredie. V 63. minúte znížil Eren Derdiyok a o štyri minúty neskôr vrátil hostí do zápasu Josip Drmič, zvrátiť trojgólové manko sa im však nepodarilo.

Slovensko odohralo na Štadióne Antona Malatinského tretí vzájomný zápas s Helvétmi, bilancia vyznieva pre neho pozitívne (2 víťazstvá, 1 prehra, skóre 4:4 - pozn.). V Trnave sa slovenský národný tím predstavil prvýkrát od marca 2011, keď na starom štadióne ešte pod vedením Vladimír Weissa prehral v prípravnom meraní síl s Dánskom 1:2.

Ďalší prípravný zápas, posledný v úspešnom kalendárnom roku, odohrajú slovenskí futbalisti v utorok 17. novembra o 20.45 h v Žiline proti Islandu. O mesiac, v sobotu 12. decembra o 18.00 SEČ, sa na žrebe v Paríži dozvedia mená súperov v základnej skupine európskeho šampionátu, ktorý v termíne 10. júna - 10. júla usporiada Francúzsko. Následne by mali po novom roku absolvovať dve stretnutia v marcovom asociačnom termíne.