Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. jún 2021, 16:46

Tenista Andy Murray má pochybnosti, že sa ešte vráti do vrcholnej formy

Pre problémy s bedrom a ďalšími zdravotnými komplikáciami absolvoval iba dva z uplynulých ôsmich grandslamových turnajov.

Traneniami sužovaný trojnásobný grandslamový víťaz Andy Murray priznal, že je nerealistické od neho očakávať návrat do vrcholnej tenisovej formy. Tridsaťštyriročný Škót sa pred nadchádzajúcim Wimbledonom plánuje rozohrať na turnaji v londýnskom Queen's Clube.

Na trávnatom povrchu sa predstaví prvýkrát po troch rokoch. Jeho súperom v prvom kole bude Benoit Paire. "Cítim sa v poriadku, hoci nie perfektne. Uplynulý mesiac som trénoval dobre a konzistentne. Otázka je, či moje telo vydrží záťaž. Nemôžem momentálne povedať s istotou, že sa to stane," povedal podľa AFP Murray.  

Murray po svojom druhom triumfe na Wimbledone v roku 2016 vystúpal na najvyššiu priečku rebríčka ATP, no aktuálne je až na 124. mieste. Pre problémy s bedrom a ďalšími zdravotnými komplikáciami absolvoval iba dva z uplynulých ôsmich grandslamových turnajov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 19 minútami

„Nespravil som žiadnu väčšiu chybu a dokonca som zrezával z nájazdov, v ktorých som potreboval zrýchliť. Myslím si, že toto bola taká kvalitná jazda, akú by som chcel predvádzať stále,“ povedal Jakub Grigar, ktorý získal na olympiáde v Tokiu pre Slovensko striebornú medailu. (tasr)

pred 33 minútami

Pred 780 rokmi vtrhli do Uhorska Mongoli. Takmer zničili vyvíjajúce stredoveké kráľovstvo. Záchrana napokon prišla z ich vlastných radov. Vojská sa stiahli do domoviny, lebo po úmrtí veľkého chána sa čakal boj o nástupníctvo v tejto ohromnej ríši. Píše Jozef Hajko.

pred hodinou

Počet ľudí zaočkovaných druhou dávkou vakcíny na Slovensku čoskoro prekročí dva milióny. Okrem prihlásenia sa cez registráciu je tu aj naďalej možnosť využiť očkovanie bez prihlásenia. Vyššie územné celky ponúkajú nezaočkovaným občanom aj takýto spôsob. Stačí iba prísť do očkovacieho centra a dať sa zaočkovať. (mzsr)

Inzercia

Inzercia