Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. máj 2021, 14:17

Porušenie zákazu vychádzania

Juraj Šeliga odstupuje z postu podpredsedu parlamentu

Juraj Šeliga odstupuje z postu podpredsedu parlamentu

Juraj Šeliga. Foto – TASR

Spolu so Šeligom odstupuje aj predsedníčka sociálneho výboru Jana Žitňanská. Poslaneckého mandátu sa nevzdali.

Juraj Šeliga zo strany Za ľudí odstupuje z pozície podpredsedu parlamentu po tom, čo spolu s Janou Žitňanskou (tiež Za ľudí) a bratislavským županom Jurajom Drobom (SaS) porušili zákaz vychádzania, keď minulý týždeň spolu do noci sedeli v Klube pod lampou v centre Bratislavy.

Šéfka poslaneckého klubu Za ľudí Jana Žitňanská odstupuje z funkcie predsedníčky sociálneho výboru. Aj ona sa za svoje konanie ospravedlnila.

Poslaneckého mandátu sa nevzdávajú.

„Ospravedlňujem sa za zlý príklad, ktorý som so svojimi kolegami občanom dal,“ povedal Šeliga s tým, že išlo o pracovné stretnutie, no priznal, že sa malo diať v oficiálnych priestoroch.

Šeliga je ochotný zaplatiť pokutu, ak ju dostane. Podľa jeho slov sa to stalo jediný raz.

Trojicu politikov nafotil časopis Plus 7 dní. Fotky vznikli po 22.30 a pred polnocou, keď platí zákaz vychádzania a podniky musia byť zatvorené. 

Vicepremiérka a predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová rešpektuje a oceňuje gesto Žitňanskej a Šeligu. Doplnila, že jej strana šla do politiky preto, aby priniesla novú politickú kultúru.

O ich nástupcoch podľa Remišovej ešte v strane nediskutovali.


Jana Žitňanská. Foto – TASR

Inzercia

Droba neodstúpi zo svojej funkcie, priznáva však pochybenie

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba neodstúpi zo svojej funkcie. Nemyslí si totiž, že ide o také zlyhanie, pre ktoré treba odstupovať.

Vzniknutá situácia ho však mrzí a priznáva, že spravil chybu. 

„Išlo o pracovné stretnutie, na ktorom sme diskutovali o zmenách v sociálnej oblasti programového vyhlásenia vlády. S pánom Šeligom som sa podelil o skúsenosti s touto problematikou na úrovni samosprávy,“ reagoval Droba. Stretnutie sa podľa neho neplánovane predĺžilo aj po 21.00 h vzhľadom na veľmi dobrú odbornú diskusiu. Priznáva, že pracovné stretnutie bolo vhodnejšie realizovať v priestoroch Národnej rady.

„Vzniknutá situácia ma mrzí a priznávam, že som spravil chybu. Zároveň si však nemyslím, že ide o zlyhanie, za ktoré treba odstupovať. Po 14 mesiacoch práce a výsledkoch v boji s pandémiou a jej dosahmi som si nedopatrením predĺžil večierku,“ uviedol Droba.

Zároveň je presvedčený, že aktuálna pandemická situácia umožňuje prehodnotenie zákazu vychádzania, a verí, že vláda tak urobí čím skôr.


Juraj Droba. Foto – TASR

 

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Na Slovensku pribudlo ďalšách šesť obetí koronavírusu. Počet hospitalizovaných sa nezmenil a zostáva na čísle 221. Na pľúcnej ventilácii sa nachádza 20 ľudí. Prostredníctvom 2537 vykonaných PCR testov odhalili 28 prípadov nákazy. (nczi)

Inzercia

Inzercia