Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. máj 2021, 16:41

Marian Kočner má na krku ďalšiu obžalobu. Tentoraz pre motáky z väzby

Marian Kočner má na krku ďalšiu obžalobu. Tentoraz pre motáky z väzby

Marian Kočner. Foto - TASR/Jaroslav Novák

Kočner ich mal posielať cez Petra Tótha. Bývalý príslušník SIS to uviedol vlani v jednej zo svedeckých výpovedí na súde vo veci vraždy Jána Kuciaka.

Mariana Kočnera minulý týždeň obžalovali v kauze takzvaných motákov.

TASR to potvrdil hovorca Krajskej prokuratúry v Trenčíne Marián Sipavý.

Dodal, že obžaloba pre pokus zločinu marenia spravodlivosti v štádiu pokusu bola podaná na Okresný súd Bratislava I. Upozornil na to spravodajský portál TV Markíza tvnoviny.sk.

„Prokurátor Krajskej prokuratúry Trenčín podal 29. apríla 2021 na Okresný súd Bratislava I obžalobu na obvineného M. K. pre pokus zločinu marenia spravodlivosti," uviedol Sipavý.

Kočner mal posielať z väzby motáky cez Petra Tótha. Bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby to uviedol vlani v jednej zo svedeckých výpovedí na Špecializovanom trestnom súde vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka.

Kočner je právoplatne odsúdený na 19 rokov odňatia slobody za falšovanie zmeniek TV Markíza spolu s Pavlom Ruskom.

V kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej ho Špecializovaný trestný súd oslobodil v septembri 2020 spod obžaloby. Tento rozsudok však nie je právoplatný, rozhodovať bude ešte Najvyšší súd.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 15 minútami

„Celé sa to zbehlo za 45 sekúnd, možno za minútu. V tej chvíli ma to tak prekvapilo, že som sa nevedel ani podpísať," hovorí Róbert Suja o svojom odvolaní z pozície riaditeľa NCZI. Okrem toho tvrdí, že pre 60-percentnú zaočkovanosť v septembri musíme denne očkovať 30-tisíc ľudí. To však nevidí reálne, preto v súvislosti s jesennou vlnou pandémie je podľa neho čas pripravovať si plán B.

pred 57 minútami
pred hodinou

Remišová nemá zjednocujúci potenciál ani predsednícky formát. Čoraz viac bude v politickej prevádzke pôsobiť osamotenejšie a rozorvanejšie. Lebo spájať do jednej strany ľudí, ktorí nemajú rovnaké politické preferencie, je čoraz nereálnejšie. Šeliga mal byť novou politickou hviezdou, ktorá Kiskov projekt časom preberie, no takto sa jeho politická kariéra zatiaľ nejaví. A nie iba preto, že popíjal neskoro večer s priateľmi v klube. Kolíková má aspoň víziu, že ju prichýli SaS. Radi ju tam prijmú a bude sa tam asi cítiť dobre. Komentuje Eva Čobejová.

Inzercia

Inzercia