Holandsko napriek vysokej incidencii nákazy otvára obchody a terasy podnikov

Kaviarne a pohostinstvá budú nateraz otvorené v čase 12.00-18.00 h a ľudia budú môcť okrem členov vlastnej domácnosti privítať na návšteve aj ďalšie dve osoby.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Holandsko v stredu po štyroch mesiacoch tvrdého lockdownu súvisiaceho s pandémiou nového typu koronavírusu otvára aj napriek stále vysokému počtu nakazených obchody a terasy reštaurácií a ruší i zákaz nočného vychádzania. Informovala o tom agentúra DPA.

Kaviarne a pohostinstvá budú nateraz otvorené v čase 12.00-18.00 h a ľudia budú môcť okrem členov vlastnej domácnosti privítať na návšteve aj ďalšie dve osoby.

O prvom otvorení krajiny rozhodla vláda premiéra Marka Rutteho navzdory varovaniam odborníkov radiacich vláde v boji s pandémiou. Okrem vysokému počtu infikovaných je naďalej situácia vážna aj v nemocniciach. Momentálne evidujú v krajine na 100.000 obyvateľov za sedem dní 220 nakazených.

Vláda však počíta s tým, že počet infikovaných rýchlo klesne po zaočkovaní. V Holandsku dostalo aspoň jednu dávku vakcíny približne päť miliónov občanov, čo predstavuje takmer 30 percent z dospelého obyvateľstva.

V Holandsku zaviedli lockdown v polovici decembra. Prvýkrát od druhej svetovej vojny bol v januári zavedený aj zákaz nočného vychádzania, čo vo viacerých holandských mestách vyústilo do nepokojov a potýčok s políciou.

Holandskí lekári ešte minulý týždeň varovali pred núdzovým stavom v preplnených nemocniciach. Ten by totiž znamenal, že by sa muselo rozhodovať o tom, ktorým pacientom ešte bude poskytnutá starostlivosť. Pritom už teraz sa množstvo operácií odkladá, keďže nemocničné lôžka sú obsadené covidovými pacientmi.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Holandsko infekčná choroba obchod terasa
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred 27 minútami

Brit obvinený z vraždy bývalej poslankyne Ann Widdecombeovej 21-krát udrel političku kladivom do temena hlavy, uviedol na súdnom pojednávaní prokurátor Kashif Malik. Objasnil, že incident zaznamenala kamera v dome exposlankyne. Útočník zaparkoval auto a vošiel dnu v čase, keď Widdecombeová obedovala. Podozrivý Joshua Kerry údajne prišiel do kuchyne a opýtal sa jej: „Nemáte náhodou bankové karty a preukaz totožnosti?“ Následne ju 21-krát udrel kladivom do hlavy, zvalil zo stoličky na zem, z kabelky jej zobral peňaženku a odišiel, pričom v dome bol približne dve minúty.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť