Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. február 2021, 14:37

Nemecký súd poslal do väzenia člena Strany kurdských pracujúcich

Súd sa postavil na stranu prokurátorov, podľa ktorých bol tento 60-ročný muž od augusta 2015 pod krycím menom Colak na čele oblastnej organizácie strany v meste Mainz.

Nemecký súd v piatok odsúdil na dva roky a tri mesiace odňatia slobody člena zakázanej Strany kurdských pracujúcich, ktorú považujú za teroristickú organizáciu v Turecku, Spojených štátoch a v Európskej únii. Informovala o tom agentúra DPA.

Súd sa postavil na stranu prokurátorov, podľa ktorých bol tento 60-ročný muž od augusta 2015 pod krycím menom Colak na čele oblastnej organizácie strany PPK v meste Mainz.

Úlohou obžalovaného bolo okrem iného organizovať a monitorovať získavanie finančných prostriedkov. PKK mu na to poskytovala finančnú podporu.

Súd vzal pri vynesení rozsudku do úvahy, že obžalovaný nikdy nepoužíval násilie a nezúčastňoval sa na plánovaní ani realizácii teroristických útokov.

Desaťročia trvajúci konflikt medzi PKK a Tureckom už stál život viac ako 40.000 ľudí, pripomína DPA. Po neúspechu mierových rokovaní v roku 2015 a ukončení dvojročného prímeria vláda uviedla, že sa už k rokovaniam so Stranou kurdských pracujúcich nevráti.

Turecko nemeckú vládu obviňuje z toho, že bojovníkom PKK poskytuje útočisko.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami

Slovenskí hokejisti prehrali v úvodnom zápase v príprave na tohtoročné majstrovstvá sveta s Lotyšskom 1:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 64. minúte Renars Krastenbergs. (tasr)

pred 10 hodinami

Inzercia

Inzercia