Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. február 2021, 10:11

Slovenské reprezentantky v behu na lyžiach nepostúpili z kvalifikácie šprintu

Alena Procházková a Barbora Klementová sa nezmestili do elitnej tridsiatky, ktorá si zabezpečila postup do hlavnej súťaže. Obe slovenské reprezentantky vynechajú sobotňajší skiatlon a spolu sa predstavia v nedeľu v tímšprinte.

Tridsaťšesťročná Procházková sa vo svojej najobľúbenejšej disciplíne tretíkrát za sebou na MS nedostala do vyraďovacej časti, na postup jej chýbalo 3,29 sekundy. V kvalifikácii obsadila 40. miesto časom 2:53,68, na najrýchlejšiu Švédku Johannu Hagströmovú stratila v cieli 14,35 s. Klementová skončila v konkurencii 112 štartujúcich na 59. priečke s výrazným mankom +26,10 na najlepšiu.

Procházková vybehla na 1,2 km dlhú trať so štartovým číslom 43 a už na jedinom medzičase po sedemsto metroch bola mimo postupujúcich na 36. pozícii. Vo finiši ešte vo výsledkovej listine klesla a zostala pred bránami štvrťfinále. V šprinte skončila v kariére na MS štyrikrát v elitnej desiatke, jej maximom je 6. miesto z roku 2011 v Osle. Do vyraďovačky sa nedostala podľa očakávania ani Klementová, ktorá mala štartové číslo 60. 

Štart kvalifikácie šprintu i hlavnú súťaž posunuli organizátori o niekoľko hodín skôr v snahe zabezpečiť lepšie podmienky v bielej stope, keďže v Oberstdorf panuje v týchto dňoch jarné počasie s nezvyčajne vysokými teplotami.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 32 minútami

Po vládnej kríze stúpla podľa prieskumu Focus dôvera Robertovi Ficovi a Borisovi Kollárovi. Poklesla prezidentke Zuzane Čaputovej, Richardovi Sulíkovi aj Igorovi Matovičovi. Expremiérovi nedôveruje viac ľudí ako Marianovi Kotlebovi. (markíza)

EXKLUZÍVNY PRIESKUM: KTORÝM POLITIKOM DÔVERUJEME NAJVIAC? Opäť máme pre vás výsledky exkluzívneho prieskumu agentúry...

Uverejnil používateľ Na telo s Michalom Kovačičom Nedeľa 18. apríla 2021
pred hodinou

Odhalenia činnosti ruských agentov v Česku podľa ministra zahraničia Ivana Korčoka „potvrdzujú dlhodobé zistenia našich spravodajských služieb, že aj naše krajiny sú cieľom operácií zameraných proti ich bezpečnosti a stabilite“. Uviedol to na sociálnej sieti.

pred 2 hodinami

Slováci finančným alebo duchovným spôsobom podporujú celkovo 874 bohoslovcov v ôsmich krajinách sveta. Ide o Benin, Pobrežie Slonoviny, Burkinu Faso, Čad, Togo, Kongo, Demokratickú republiku Kongo a Kamerun. Informovali Pápežské misijné diela.

pred 4 hodinami

Počet hospitalizovaných pacientov klesol pod dvetisíc na 1 953. Na JIS je 175 pacientov, pľúcnu ventiláciu potrebuje 263 osôb. V sobotu pribudlo 638 nových prípadov pri 17 057 PCR testoch a 1909 pozitívne testovaných antigénnymi testami. Ochoreniu podľahlo ďalších 63 ľudí. Počet zaočkovaných prvou dávkou stúpol o 16 411. (nczi)