Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. január 2021, 18:13

Sestry Fialkové chcú štartovať na majstrovstvách sveta v Pokljuke

Fialkové po pretekoch 5. kola Svetového pohára v Oberhofe, kde Ivona v šprinte získala pre slovenské farby prvé body do hodnotenia seriálu v tejto sezóne, prerušili sezónu. Obe totiž po prekonaní koronavírusu trápili zdravotné problémy a nemohli podávať plnohodnotné výkony.

Po absolvovaní ďalších vyšetrení a konzultáciách s lekármi sa rozhodli, že vrchol sezóny by chceli absolvovať. Majstrovstvá sveta sú na programe od 9. do 21. februára. "Rozhodli sme sa, že to nevzdáme, skúsime to a zabojujeme," povedala Ivona Fialková pre slovenskybiatlon.sk o ich účasti na svetovom šampionáte.

"Nemôžeme však už očakávať to, čo sme očakávali pred sezónou. Vyjadrenia lekárov sú jasné, že zázraky sa nestanú. Môžeme teda aspoň urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme podali aspoň nejaký solídny výkon. Rozhodli sme sa, že to skúsime." Ivona potrebuje pretekať a preto sa rozhodla štartovať pred MS aj na majstrovstvách Európy, ktoré sú na programe v poľskom stredisku Duszniki-Zdrój koncom januára. Plánuje tam absolvovať šprint a stíhacie preteky.

Paulína Fialková súťaženie zatiaľ vynechá, namiesto toho absolvuje sústredenie a potom sa presunie do dejiska MS. "Preteky pre mňa teraz nie sú absolútne vhodná voľba. Budem trénovať a snažiť sa dostať aspoň na svoje priemerne dobré pocity. Ak sa nebudú v tréningu javiť žiadne závažné problémy, tak budem štartovať na majstrovstvách sveta. Ale lekári sa jednoznačne zhodli na tom, že covid spôsobil totálne vyčerpanie organizmu a v podstate som na svojom energetickom dne. Nebudem preto už od seba očakávať zázraky," uviedla Paulína.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 35 minútami

Petrovi Tóthovi môžeme veriť, že vedel len o zámere rozpracovať a sledovať novinárov, nie o vražedných plánoch Kočnera. Lenže – aj sledovanie a odpočúvanie kohokoľvek, kto nie je podozrivý z trestnej činnosti, by malo byť protiprávne a trestné. Je správne, že NAKA v tejto veci začala stíhanie. Malo by poslúžiť nielen ako trest, ale aj ako odstrašujúci precedens. Dag Daniš komentuje hlavné udalosti týždňa.

pred 2 hodinami

Od pondelka kontrolujem niekoľkokrát denne európsku tlač, aby som sa dozvedel, ako Západ vníma slovenskú stávku na Sputnik V. Veď napríklad Michal Hvorecký tvrdí, že sa týmto nákupom „Matovič mení zo slovenského na celoeurópsky problém“. A prinesiem vám hroznú zvesť – nenašiel som v európskej tlači nič. Píše Martin Leidenfrost.

pred 2 hodinami

Mesto Prešov otvára od pondelka všetky materské a základné školy vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Žiaci druhého stupňa ZŠ pokračujú v dištančnej výučbe, umožnené však bude aj prezenčné vyučovanie v malých skupinách, pokiaľ to dovolia kapacitné a personálne možnosti jednotlivých škôl. (tasr)

pred 3 hodinami

Rozhodnutia orgánov činných v trestnom konaní v kauze údajného únosu Vietnamca boli správne a zákonné. Konštatuje to generálna prokuratúra s tým, že žiadna relevantná skutočnosť neodôvodňuje vedomú participáciu občanov Slovenska na únose vietnamského občana. (tasr)

pred 4 hodinami

Po stretnutí s irackými štátnymi predstaviteľmi sa pápež František v sýrskokatolíckej katedrále v Bagdade stretol s biskupmi, kňazmi a zasvätenými osobami. Práve tento chrám sa v roku 2010 stal terčom islamistického teroristického útoku, pri ktorom zahynulo 48 veriacich vrátane dvoch kňazov. V sobotu ráno sa pápež stretne s najvyššou duchovnou autoritou moslimských šiitov v Iraku, veľkým ajatolláhom al-Sistáním. (vatican news)