Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. január 2021, 12:02

V nitrianskej automobilke Jaguar Land Rover klesol počet pozitívnych o polovicu

Na druhom kole testovania sa zúčastnilo 4283 ľudí. Z nich bolo 34 pozitívnych, čo predstavuje 0,79 percenta.

Ako o tom informovala manažérka pre firemné záležitosti Jaguar Land Rover Miroslava Remenárová, je to v porovnaní s minulým týždňom pokles o viac ako polovicu.

Z celkového počtu pozitívne testovaných boli 12 zamestnanci závodu, čo predstavuje 0,57 percenta, ďalších 22, čo je 1,02 percenta, mali dodávateľské firmy, ktoré vykonávajú činnosť priamo v areáli. Počas prvého kola testovania 7. a 8. januára otestovali v priestoroch automobilky v nitrianskom priemyselnom parku 4368 zamestnancov podniku i dodávateľských spoločností. Antigénové testy odhalili medzi pracovníkmi Jaguaru 38 pozitívnych prípadov a u zamestnancov dodávateľských firiem 40 prípadov.

"Pri príprave testovania aj počas neho sme aktívne komunikovali s mestom, okresným krízovým štábom, Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Nitre aj s tímom predsedu vlády. Kolektívny prístup a koordináciu vnímame ako kľúčový pri krokoch zabezpečujúcich ochranu zdravia ľudí. Počas týchto dvoch dní sme začali testovať aj aplikáciu TrustOne po koordinácii s mestom Nitra," uviedol výkonný riaditeľ Jaguar Land Rover Slovakia Russell Leslie.

V závode stále zostávajú v platnosti prísne opatrenia na predchádzanie šíreniu pandémie vrátane kontroly negatívnych výsledkov. Popri kolektívnom testovaní automobilka aj naďalej zabezpečuje individuálne testovanie priamo v závode.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami

„V tomto momente sme ešte veľmi ďaleko od kolektívnej imunity, zaočkovaná je len polovica populácie a to percento musí byť oveľa vyššie. Podľa mňa sa tak nestane, pokým nezaočkujeme aj deti. No tie nebudeme očkovať, kým klinické štúdie neukážu, že očkovanie detí je bezpečné a efektívne. Podarí sa nám však dosiahnuť čiastočnú nepriamu imunitu, ktorú budú poskytovať zaočkovaní ľudia tým, ktorí sa zaočkovať nedali," hovorí pre Postoj profesor Ran Balicer, ktorý vedie tím expertných poradcov izraelskej vlády v boji proti pandémii.

pred 5 hodinami
pred 6 hodinami

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili nad Košicami 5:3. "Belasí" vyhrali na domácom ľade po štyroch prehrách a zo štvrtého miesta tabuľky strácajú na vedúci Poprad dva body. "Oceliari" figurujú na ôsmej priečke. (tasr)

pred 7 hodinami

Slovensko objednalo 35 miliónov antigénových nazálnych testov určených na samotestovanie. Ako uviedol minister zdravotníctva, aktuálne sú už na ceste do krajiny. "Keď tu tie testy budú, tak dôjde k obrovskej zmene testovacej stratégie na území Slovenska, o ktorej budeme potom informovať," avizoval Krajčí.

pred 7 hodinami

Kritika Tomáša Valáška zabúda, že Slovensko patrí medzi najhoršie postihnuté štáty na svete. V tejto situácii víťazstvom Kremľa nie je to, že očkujeme ruskou vakcínou, ale to, že niektorí politici vzbudzujú dojem, že zahraničná politika je dôležitejšia než boj proti pandémii. To škodí aj dôveryhodnosti zahraničnej politiky medzi Slovákmi, pretože tá by mala byť – parafrázujme Ivana Korčoka – nie proruská ani proamerická, ale proslovenská. Píše Christian Heitman.

pred 7 hodinami

"Nebudem utekať z boja, hoci by to bolo najjednoduchšie" odpovedal minister zdravotníctva na otázku, či plánuje podať demisiu. Podľa Krajčího ho môže odvolať len premiér Igor Matovič.

pred 8 hodinami

Minister tvrdí, že Poľsko ponúklo Slovensku 200 lôžok vo svojich nemocniciach, no o prevoz nie je veľký záujem, vzhľadom na to, že nemocnice na severe krajiny to podľa jeho slov zatiaľ zvládajú. Poľné nemocnice podľa neho nie sú témou, pretože nemáme nedostatok lôžok, ale personálu. Armáda by podľa neho takú nemocnicu však bola schopná postaviť. Minister tiež navrhuje, aby na českej hranici z dôvodu výskytu juhoafrickej mutácie platila aj pre pendlerov povinnosť 72-hodinového negatívneho testu.