Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. január 2021, 15:48

Slovan predĺžil kontrakt s brankárom Matúšom Ružinským

Líder Fortuna ligy s ním podpísal nový kontrakt s platnosťou do konca sezóny 2022/23.

Informovala o tom oficiálna webová stránka "belasých". Ružinský sa stal hráčom Slovana v lete 2018 po tom, ako sériou desiatich zápasov bez inkasovaného gólu výrazne prispel k postupu Serede do najvyššej slovenskej súťaže.

"Brankársky post je špecifický, pretože chytať môže len jeden. Pre kvalitný tréningový proces a celkovú atmosféru v tíme sú však nemenej dôležití aj ďalší brankári. Nie je ľahké byť v pozícii dvojky či trojky, no Matúš sa k tomu postavil ukážkovo. V tréningoch na sebe neustále pracuje a aj po ľudskej stránke je platnou súčasťou brankárskeho kolektívu. Aj na tomto poste potrebujeme mať pre každý prípad alternatívy, pričom Matúš Ružinský je spoľahlivý a už skúsený brankár. Preto sme sa mu rozhodli ponúknuť predĺženie spolupráce,“ povedal pre klubový web Slovana generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Ružinský teda zostáva súčasťou Slovana minimálne do konca sezóny 2022/23. „Bol som veľmi milo prekvapený a šťastný, keď mi vedenie klubu ponúklo predĺženie spolupráce. Vážim si, že môžem naďalej pôsobiť v najúspešnejšom slovenskom klube. V zápasoch som možno nedostal toľko príležitostí, no napriek tomu som v Slovane šťastný, pretože môžem každý deň trénovať s najlepšími hráčmi na Slovensku a neustále sa ako človek i brankár rozvíjať. Mojím cieľom je každý deň sa zlepšovať a ďalej napredovať. Pre brankárov je dôležitá aj príprava počas týždňa či celková atmosféra v našom kolektíve, na čom si dávam záležať a snažím sa odviesť svoje maximum. Je to pre mňa krásny narodeninový darček, pretože presne dnes mám 29 rokov. S partnerkou sme sa usadili v Bratislave, prednedávnom sa nám narodil synček, takže sa veľmi teším, že môžem pokračovať v Slovane,“ povedal Ružinský.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami

Robotické vozidlo Perseverance (Vytrvalosť) v piatok absolvovalo prvú jazdu na povrchu Marsu. Misia NASA pristála vo štvrtok 18. februára. Experti odvtedy preverovali systémy vozidla vrátane robotického ramena. (tasr)

pred 6 hodinami

Taliansko zaznamenalo vlani najvyšší ročný počet mŕtvych od 2. svetovej vojny. Štatistický úrad ISTAT oznámil, že v roku 2020 bolo v krajine 746 146 úmrtí. Je to o 15 percent viac než priemer pre roky 2015 až 2019. (tasr)

pred 6 hodinami
pred 7 hodinami

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok trvá na tom, že rokovania maďarského ministra zahraničných vecí Pétra Szijjártóa v Komárne s poslancom OĽaNO Györgym Gyimesim v súvislosti so zákonom o štátnom občianstve boli neprijateľné, keďže ide o výsostnú vnútroštátnu záležitosť. "Pokiaľ som minister zahraničných vecí, vždy budem brániť záujmy a suverenitu Slovenskej republiky a Národnej rady, ktorá o tomto dôležitom zákone rokuje," napísal na sociálnej sieti. (tasr)

pred 7 hodinami

Petrovi Tóthovi môžeme veriť, že vedel len o zámere rozpracovať a sledovať novinárov, nie o vražedných plánoch Kočnera. Lenže – aj sledovanie a odpočúvanie kohokoľvek, kto nie je podozrivý z trestnej činnosti, by malo byť protiprávne a trestné. Je správne, že NAKA v tejto veci začala stíhanie. Malo by poslúžiť nielen ako trest, ale aj ako odstrašujúci precedens. Dag Daniš komentuje hlavné udalosti týždňa.