Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. november 2015

Slováci bez Vitteka, Ďurica sa teší na nový trnavský štadión

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák privítal na pondelňajšom zraze v Senci 22 z celkového počtu 24 nominovaných hráčov.

Futbalistov čaká prípravný dvojzápas so Švajčiarskom (piatok 13. novembra o 20.45 h v Trnave) a s Islandom (utorok 17. novembra o 20.45 h v Žiline).

Z pôvodného kádra mu vypadol útočník Róbert Vittek z bratislavského Slovana. Najlepší strelec v histórii národného tímu sa zranil v sobotňajšom ligovom zápase so Senicou (2:1), keď už v 18. minúte musel striedať.

Slovensko prípravnými zápasmi so Švajčiarskom a Islandom otvára po postupe na EURO 2016 do Francúzska novú kapitolu, ktorej leitmotívom bude čo najlepšie sa pripraviť na finálový turnaj.

"Som rád, že v domácom prostredí privítame v priebehu štyroch dní mužstvá, ktoré tiež postúpili na ME do Francúzska. Čakajú nás dva kvalitné zápasy, na ktoré sa teším. Verím, že bude v Trnave aj v Žiline dobrá športová atmosféra. My sa na oba zápasy dobre pripravíme. Obaja naši najbližší súperi disponujú kvalitou. Švajčiari majú širší káder, Islanďania zasa 14 naozaj výborných hráčov, ktorí sú zohratí a hrajú tímovo, oduševnene. Sú to prípravné zápasy, ale pristúpime k nim s cieľom dosiahnuť čo najlepšie výsledky. Budem od hráčov žiadať maximálnu koncentráciu a výkon," povedal na zraze tréner Kozák, ktorý sa vyjadril aj na margo Vittekovej absencie: "Nominovali sme 24 hráčov, z kádra vypadol akurát Robo Vittek, ktorý nie je k dispozícii. Menšie problémy hlásil Viktor Pečovský, ktorý ani nehral v poslednom zápase s Ružomberkom. Uvidíme, ako sa jeho zdravotný stav zlepší. Ostatní hráči sú v poriadku, čakáme ešte na prílet Martina Škrtela."

Kozák s nomináciou neexperimentoval, siahol po osvedčených menách, ktoré vybojovali postup na šampionát: "Nie je čas a priestor na to, aby vyskočil niekto zo slovenskej ligy, prípadne zo zahraničia, aby niekto kvalitou tlačil na súčasných reprezentantov. Bol by som rád, keby niekto vyskočil, no zápasov a asociačných termínov je málo. V marci chceme hrať tiež dva prípravné zápasy a potom môžeme odohrať oficiálny zápas až po 30. máji, čo je tesne pred ostrým štartom ME. Chceme, aby sa chlapci dovtedy spolu čo najviac zohrali."

Stopér Ján Ďurica sa na oba zápasy teší, napätie z kvalifikácie opadlo: "Určite si v nich tréner niečo vyskúša. Postup máme vo vrecku, teraz sa chceme čo najlepšie pripraviť na samotný šampionát. Sú to kvalitní súperi a ktovie, možno sa s nimi stretneme vo Francúzsku. Každý zápas, či je to priateľský alebo kvalifikačný, chceme vyhrať a tieto nebudú výnimkou."

Legionár Lokomotivu Moskva sa teší na nový štadión v Trnave, ktorý reprezentácia pokrstí v piatok proti Helvétom: "Naozaj som na neho zvedavý, videl som zatiaľ len jeho fotografie, ešte som na ňom nehral. Verím, že naša premiéra bude víťazná," dodal Ďurica, ktorý sa po zranení slabín cíti výborne a pravidelne nastupuje v drese svojho klubového zamestnvateľa. "Mám trénerovu dôveru, pravidelne hrávam, aj keď nabehnúť na cyklus troch zápasov v týždni nebolo jednoduché. Včera sme zdolali silný Zenit Petrohrad 2:0, takže som prišiel na zraz v dobrej nálade."
 

Inzercia

Odporúčame

Kosovo delili od členstva v UNESCO tri hlasy

Kosovo delili od členstva v UNESCO tri hlasy

Členské štáty Organizácie Spojených národov pre výchovu, vedu a kultúru (UNESCO) na dnešnej generálnej konferencii v Paríži tesnou väčšinou hlasov zamietli prijatie Kosova za člena tejto medzinárodnej ustanovizne.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.