Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. október 2015

Rozlúčka s kardinálom Korcom sa začne už dnes

Rozlúčka so zosnulým nitrianskym emeritným biskupom, kardinálom Jánom Chryzostomom Korcom sa začne už v piatok 30. októbra.

V čase od 13.00 do 18.00 h budú jeho telesné pozostatky vystavené v hornej lodi Katedrály sv. Emeráma na Nitrianskom hrade, informoval hovorca Nitrianskeho biskupstva Miroslav Lyko.

Od 15.30 h sa v katedrále začne duchovný program za spásu duše zosnulého kardinála. Spojený bude s modlitbou posvätného ruženca a vešperami za zosnulého.

V sobotu 31. októbra bude rakva s pozostatkami zosnulého vystavená od 08.00 do 10.30 h na Námestí Jána Pavla II. pred Biskupským úradom. Pohrebné obrady sa začnú v sobotu o 11.00 h. Predsedať im bude krakovský arcibiskup, kardinál Stanislaw Dziwisz, bývalý osobný sekretár svätého Jána Pavla II. V homílii sa prihovorí nitriansky biskup Viliam Judák, ktorý od kardinála Korca prevzal v roku 2005 vedenie starobylej Nitrianskej diecézy. Zosnulého kardinála pochovajú v dolnej lodi Katedrály sv. Emeráma. Ján Chryzostom Korec zomrel 24. októbra vo veku 91 rokov.

Katedrála sv. Emeráma je starobylý chrám, ktorý je dominantou Nitrianskeho hradu. V biskupskej krypte pod katedrálou sú pochovaní aj niektorí predchodcovia kardinála Korca na starobylom biskupskom stolci, medzi nimi aj arcibiskupi Karol Kmeťko a Eduard Nécsey.

Inzercia

Odporúčame