Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. november 2020, 10:08

Zdravotnú poisťovňu zmení vyše 160-tisíc ľudí, VšZP ubúdajú poistenci

Od budúceho roku mení poisťovňu vyše tri percentá ľudí, pričom klienti pribudnú iba súkromným zdravotným poisťovniam Union a Dôvere.

Zdravotnú poisťovňu od budúceho roka zmení 168 526 ľudí, ide o 3,39 percenta z celkového počtu poistencov. Informoval o tom Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou s tým, že vyše 7-tisíc prihlášok na zmenu zdravotnej poisťovne neakceptoval.

Klienti pribudnú iba súkromným zdravotným poisťovniam Union (vyše 27-tisíc) a Dôvera (viac ako 26-tisíc), vyplýva z výsledkov prepoisťovania po zohľadnení príchodov a odchodov poistencov. Naopak, štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovni ich 54 254 ubudne. 

Možnosť prepoistiť sa od budúceho roka majú ľudia raz ročne, a to do 30. septembra. Zmena zdravotnej poisťovne platí od januára nasledujúceho roka.

V rámci kampane na zmenu zdravotnej poisťovne od budúceho roka rieši úrad 22 podnetov. Väčšina sa týka poskytovania nepravdivých informácií. Najviac podnetov je na Dôveru (13 podnetov), nasledujú Union (osem) a VšZP (jeden podnet).

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Kňaz Blažej Štrba z Banskobystrickej diecézy sa stal členom Pápežskej biblickej komisie. Na päťročné funkčné obdobie ho vymenoval pápež František. Biblista Štrba vyučuje Starý zákon nielen na Slovensku, ale aj na františkánskej Fakulte biblických a archeologických vied v Jeruzaleme. (TK KBS)

pred hodinou

Trvá to už pridlho. Pri zatvorených školách už nie je problém len úroveň vzdelávania, ale aj psychika detí. „Dcéra má stavy, ktoré by nikdy nemala, keby nebola zavretá v izbe s online vyučovaním a lockdownami. Pred koronou to bolo dievča plné života, chodila na krúžky, mala sny. Dnes je to ustráchaná, depresívna, úzkostná osôbka.“ Rodičia s obavami pozerajú, ako sa im ich deti menia pred očami. Čítajte text Aleny Potockej.

pred hodinou

Počas druhého víkendu plošného testovania v Košiciach sa prišlo otestovať menej ľudí oproti minulému týždňu. "Ľudia sa asi báli zimy, bolo tu dnes mínus deväť, tak sa im asi nechcelo ísť z domu alebo chceli ísť do prírody," povedal hovorca mesta Vladimír Fabian. (tasr)

pred 3 hodinami

Testovanie by nám pomohlo asi o 20 percent, ale neznížilo by prípady na 500 denne. Na to by sme potrebovali opakovane testovať a pridať ďalšie opatrenia. Ďalšia vec je, že asi by sme sa neboli na tejto úrovni udržali len tak, iba vďaka tomu, že by sme raz zázračne testovali. Videli sme už na prvých dvoch kolách, že nám to pomohlo, ale neudržala sa nízka úroveň," hovorí pre Postoj analytik NBS Martin Šuster.

pred 4 hodinami

Takmer na celom území Slovenska sa v nedeľu môžu vyskytnúť nízke teploty. Na severe môže teplota v nedeľu v noci dosiahnuť mínus 20 až mínus 25 stupňov. Informuje o tom SHMÚ. Výstraha druhého stupňa, keď môže teplota klesnúť na mínus 25 stupňov, platí pre okresy Brezno, Ilava, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Trenčín, pre takmer celý Prešovský kraj a pre celý Žilinský kraj. (tasr)

pred 4 hodinami

Tím nepálskych horolezcov uskutočnil historicky prvý výstup na vrchol osemtisícovky K2 v zimnom období. Tento druhý najvyšší vrch sveta bol posledným štítom s nadmorskou výškou nad 8000 metrov, ktorého vrchol dosiaľ nebol pokorený v zimnom období. (tasr)