Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. november 2020, 16:01

Africký mor ošípaných sa rozšíril do okresu Revúca

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka potvrdilo, že príslušná regionálna veterinárna a potravinová správa vydá pre vymedzené poľovné revíry opatrenia, ktoré majú zabrániť ďalšiemu šíreniu nákazy,

 „Dňa 19. novembra bol potvrdený Národným referenčným laboratóriom vo Zvolene pozitívny výsledok na AMO u dvoch diviakov na území poľovného revíru Gemer v okrese Revúca. V susednom okrese Rožňava bolo zaznamenaných už niekoľko pozitívnych prípadov AMO u diviačej zveri.

Aj v okrese Rimavská Sobota bol u uloveného diviaka potvrdený AMO ešte v závere mesiaca júl,“ uvádza  MPRV, podľa ktorého tak výskyt v tejto oblasti bolo možné očakávať.

Podľa ministerstva sa počet prípadov AMO v Európe počas tohto roka dostáva na hranicu dvojnásobku oproti roku 2019. „V okolitých krajinách zaznamenali takmer 10.000 potvrdených prípadov AMO u diviačej zveri. Najviac ich je v Maďarsku – cez 3600 a viac ako 3500 v Poľsku,“ konkretizuje rezort.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 11 hodinami

"Môžeme s čistým svedomím povedať, že pandémia nám zobrala desať rokov. Je však pravdepodobné, že to bude viac. To už je na výrazné zamyslenie. Je to tiež následkom falošného optimizmu a bagatelizácie, ktorú šírili aj niektorí lekári či renomovaní odborníci," hovorí v rozhovore patológ Michal Palkovič. Okrem iného tiež vysvetľuje, na základe čoho sa zistilo, že naša liečba ochorenia Coivd-19 funguje.