Zemetrasenie v Turecku a Grécku si vyžiadalo už 116 obetí

Z toho 114 ľudí zahynulo v západotureckom meste Izmir a dvaja tínedžeri na gréckom ostrove Samos.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Zemetrasenie v Egejskom mori z minulého piatka si vyžiadalo už 116 obetí, z toho 114 ľudí zahynulo v západotureckom meste Izmir a dvaja tínedžeri na gréckom ostrove Samos. Informovala o tom v stredu agentúra AP.

Turecký úrad pre mimoriadne situácie (AFAD) uviedol, že pri zemetrasení utrpelo zranenia 1034 osôb a 137 si naďalej vyžaduje lekársku starostlivosť. Záchranné a pátracie práce v Izmire ukončili v 15 zo 17 budov, ktoré sa zrútili pri zemetrasení.

Z trosiek obytných domov záchranári vytiahli viac ako 100 ľudí. V utorok sa im podarilo zachrániť štvorročné dievča, ktoré bolo zavalené 91 hodín.

Podľa americkej geologickej služby USGS dosiahlo zemetrasenie v Egejskom mori magnitúdu 7,0. Turecký úrad pre mimoriadne situácie uviedol, že zemetrasenie malo hypocentrum v Egejskom mori v hĺbke 16,5 kilometra a jeho magnitúda bola 6,6.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Grécko Turecko obeť Egejské more
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
Dôležité pred 6 hodinami

Volodymyr Zelenskyj oznámil, že novým hlavným veliteľom ukrajinskej armády bude bývalý veliteľ pozemných síl Mychajlo Drapatyj. V tejto funkcii nahradí Olexandra Syrského.

pred 8 hodinami

Futbalisti Slovanu Bratislava zvíťazili v prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov na pôde Tbilisi 2:0. Pri súťažnej premiére trénera Yayu Toureho na lavičke „belasých“ skórovali za hostí Andraž Šporar a Alasana Yirajang. Odveta je na programe v stredu 29. júla o 20.15 h na Tehelnom poli.

pred 11 hodinami

Brit obvinený z vraždy bývalej poslankyne Ann Widdecombeovej 21-krát udrel političku kladivom do temena hlavy, uviedol na súdnom pojednávaní prokurátor Kashif Malik. Objasnil, že incident zaznamenala kamera v dome exposlankyne. Útočník zaparkoval auto a vošiel dnu v čase, keď Widdecombeová obedovala. Podozrivý Joshua Kerry údajne prišiel do kuchyne a opýtal sa jej: „Nemáte náhodou bankové karty a preukaz totožnosti?“ Následne ju 21-krát udrel kladivom do hlavy, zvalil zo stoličky na zem, z kabelky jej zobral peňaženku a odišiel, pričom v dome bol približne dve minúty.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť