Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. október 2015

Na Slovensko pricestuje generálny tajomník OSN Pan Ki-mun

Na Slovensko pricestuje koncom týždňa generálny tajomník OSN Pan Ki-mun. Počas štvordňovej návštevy (17.-20. októbra) sa stretne so všetkými troma najvyššími ústavnými činiteľmi.

Pan Ki-mun na Slovensko príde na pozvanie prezidenta Andreja Kisku. Najprv má na programe návštevu pamiatok a prírodných zaujímavostí v regióne Vysokých Tatier. V Tatrách sa má v nedeľu (18.10.) večer stretnúť aj s prezidentom Kiskom.

V pondelok (19.10.) navštívi Pan Ki-mun Univerzitu Komenského, stretne sa so študentmi a vystúpi s prednáškou k implementácii udržateľných rozvojových cieľov. Preberie si tiež čestný doktorát UK. Následne v historickej budove parlamentu spolu s ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom otvorí výstavu venovanú 70. výročiu založenia OSN.

V rámci pondelkového programu má naplánovaný aj pracovný obed s premiérom Robertom Ficom. Okrem toho sa stretne s predsedom Národnej rady SR Petrom Pellegrinim a navštívi utečenecké centrum v Gabčíkove.

Inzercia

Odporúčame

KDH začína zbierať podpisy na odvolanie ministra Čisláka

KDH začína zbierať podpisy na odvolanie ministra Čisláka

Keďže predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) nereagoval kladne na výzvu KDH, aby odvolal ministra zdravotníctva Viliama Čisláka (nominant Smeru-SD), kresťanskí demokrati začínajú zbierať podpisy poslancov potrebné na iniciovanie mimoriadneho zasadnutia pléna NR SR s cieľom vysloviť Čislákovi nedôveru. Po dnešnom rokovaní Predsedníctva KDH to pre TASR uviedol šéf poslaneckého klubu hnutia Pavol Abrhan.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.