Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. október 2015

Na Slovensko pricestuje generálny tajomník OSN Pan Ki-mun

Na Slovensko pricestuje koncom týždňa generálny tajomník OSN Pan Ki-mun. Počas štvordňovej návštevy (17.-20. októbra) sa stretne so všetkými troma najvyššími ústavnými činiteľmi.

Pan Ki-mun na Slovensko príde na pozvanie prezidenta Andreja Kisku. Najprv má na programe návštevu pamiatok a prírodných zaujímavostí v regióne Vysokých Tatier. V Tatrách sa má v nedeľu (18.10.) večer stretnúť aj s prezidentom Kiskom.

V pondelok (19.10.) navštívi Pan Ki-mun Univerzitu Komenského, stretne sa so študentmi a vystúpi s prednáškou k implementácii udržateľných rozvojových cieľov. Preberie si tiež čestný doktorát UK. Následne v historickej budove parlamentu spolu s ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom otvorí výstavu venovanú 70. výročiu založenia OSN.

V rámci pondelkového programu má naplánovaný aj pracovný obed s premiérom Robertom Ficom. Okrem toho sa stretne s predsedom Národnej rady SR Petrom Pellegrinim a navštívi utečenecké centrum v Gabčíkove.

Inzercia

Odporúčame

KDH začína zbierať podpisy na odvolanie ministra Čisláka

KDH začína zbierať podpisy na odvolanie ministra Čisláka

Keďže predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) nereagoval kladne na výzvu KDH, aby odvolal ministra zdravotníctva Viliama Čisláka (nominant Smeru-SD), kresťanskí demokrati začínajú zbierať podpisy poslancov potrebné na iniciovanie mimoriadneho zasadnutia pléna NR SR s cieľom vysloviť Čislákovi nedôveru. Po dnešnom rokovaní Predsedníctva KDH to pre TASR uviedol šéf poslaneckého klubu hnutia Pavol Abrhan.