Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. október 2020, 09:49

TASR odmieta obvinenia poslanca Čekovského

Predseda mediálneho výboru parlamentu Kristián Čekovský podal trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru „za činnosť vo verejnoprávnej TASR a spriaznených spoločnostiach od roku 2013 až doteraz“. TASR protestuje voči obvineniam i použitému slovníku.

Tlačová agentúra Slovenskej republiky tvrdí, že sa z vyhlásenia poslanca Čekovského nedozvedela, aké je konkrétne znenie trestného oznámenia. Podľa vyhlásenia však poskytne orgánom činným v trestnom konaní plnú súčinnosť pri preverovaní tohto podania.

"Pochybnosti v oblasti hospodárenia a dôvodné podozrenia z konfliktu záujmov sprevádzajú pôsobenie Jaroslava Rezníka nielen v RTVS, ale aj v TASR, kde bol predtým riaditeľom," tvrdí poslanec Čekovský. Na sociálnej sieti zverejnil video, v ktorom hovorí o existencii dôkazov, že osoby spojené s TASR, "prelievali štátne peniaze do súkromných vreciek prostredníctvom ďalších spoločností TERAZ MEDIA a IMPRE MEDIA." 

TASR sa ohradila voči slovníku, ktorý poslanec zvolil. "Podľa nášho názoru poškodzuje renomovanú inštitúciu, akou TASR v súčasnosti je. To, že pán poslanec dospel k akémukoľvek podozreniu, mu nedáva právo používať v súvislosti s TASR takýto dehonestujúci slovník," tvrdí TASR v tlačovej správe.

Hospodárenie TASR je podľa slov inštitúcie každoročne preverované Správnou radou TASR, Výborom Národnej rady pre kultúru a médiá, audítormi i kontrolou Ministerstva kultúry SR, a výsledky i štruktúra hospodárenia sú podľa jej slov pravidelne zverejňované.

"Vnútorné, ani externé kontroly počas obdobia od roku 2013 – 2020 nedospeli k záverom, o ktorých poslanec Čekovský informuje v tlačovej správe," píše TASR.

"Agentúra TASR je verejnoprávnou a apolitickou inštitúciou a nemieni byť súčasťou politického zápasu. Ak má poslanec Čekovský v úmysle realizovať akékoľvek zmeny v činnosti verejnoprávnych médií, má na to podľa nášho názoru používať politické prostriedky, najmä možnosť legislatívnej iniciatívy v Národnej rade Slovenskej republiky. Aj v tomto kontexte bude TASR ústretová a súčinná," dodáva TASR.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Dolnokubínsky primátor Ján Prílepok má obavu, ako budú kapacitne zvládať otestovať ľudí, ktorí aktuálne čakajú v zástupoch pred odbernými miestnosťami v meste. Mnohí obyvatelia sa podľa neho rozhodli prísť na testovanie na COVID-19 už v piatok, keďže od soboty bude pre ľudí bez negatívneho testu platiť prísnejší režim.

Inzercia

Inzercia