Ako uviedol šéf úradu maďarskej vlády Gergely Gulyás, občania cudzích krajín nebudú môcť od 1. septembra s výnimkou odôvodnených prípadov vstúpiť na územie Maďarska.
Maďarskí občania vracajúci sa zo zahraničia budú musieť ísť buď na 14 dní do karantény, alebo predložiť dva negatívne testy na prítomnosť nového koronavírusu, ktoré boli urobené s odstupom dvoch dní.
Od 1. septembra budú akceptované iba testy vykonané v Maďarsku. Vláda zatiaľ neplánuje zaviesť nákupné hodiny vyhradené pre ľudí nad 65 rokov ani obmedzenia pohybu, uviedol Gulyás.
Uvedené opatrenia majú zabrániť rastúcemu počtu infikovaných, keďže väčšina prípadov nákazy je podľa Gulyása dovezená zo zahraničia.
"Najväčším nebezpečenstvom je, že vírus môže ohroziť pracovné miesta a bezpečný začiatok školského roka," napísala maďarská vláda na svojom facebookovom profile. V Maďarsku pribudlo za štvrtok 132 prípadov nákazy, čím sa ich celkový počet zvýšil na 5511.
Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.
Pridajte sa k našim podporovateľom.