Na mieste požiaru v Bohumíne sa našli urýchľovače horenia

Podpaľačstvo sa javí ako čoraz pravdepodobnejšia príčina sobotňajšieho tragického požiaru bytu na 11. poschodí panelového domu v Bohumíne, ktorý si vyžiadal 11 obetí vrátane troch detí.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Podpaľačstvo sa javí ako čoraz pravdepodobnejšia príčina sobotňajšieho tragického požiaru bytu na 11. podlaží panelového domu v Bohumíne, ktorý si vyžiadal 11 obetí, vrátane troch detí.

Hasiči v Moravskosliezskom kraji v nedeľu ráno potvrdili, že na mieste požiaru našli urýchľovače horenia. Zatiaľ však nevedia, aká látka bola použitá, uviedla TV Nova.

"Môžeme potvrdiť, že na mieste boli nájdené stopy akcelerantu (horenia), preto bol priebeh požiaru taký rýchly," povedal hovorca hasičov Lukáš Popp.

Podľa Poppa pokračuje obhliadka miesta tragédie prerušená okolo jednej hodiny ráno. Hasiči tiež skúmajú, či bolo v byte viac ohnísk požiaru; zatiaľ našli jedno veľké.

Do Bohumína prišiel v noci na nedeľu špeciálny tím z Prahy. Ide o skupinu približne 50 odborníkov — kriminalistov, forenzných expertov, genetikov a stomatológov —, ktorí sa zameriavajú na identifikáciu obetí hromadných nešťastí.

V súvislosti s požiarom bola zadržaná jedna podozrivá osoba, ktorá je v cele predbežného zadržania a bude podrobená výsluchu. Zatiaľ sa tak nestalo, keďže je ešte v nemocnici.

Podľa zástupcu starostu Bohumína Igora Bruzla nie sú príčinou tragédie susedské spory, ako sa pôvodne uvádzalo, ale pravdepodobne konflikt v rodine. Podľa niektorých svedkov v byte prebiehala oslava a následne došlo ku konfliktu.

V nemocniciach zostáva päť zranených, päť osôb lekári prepustili domov. Dvaja z desiatich zranených sú stále vo vážnom stave hospitalizovaní na jednotke intenzívnej starostlivosti ostravskej fakultnej nemocnice.
 

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
požiar Bohumín
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred hodinou

Futbalisti Slovanu Bratislava zvíťazili v prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov na pôde Tbilisi 2:0. Pri súťažnej premiére trénera Yayu Toureho na lavičke „belasých“ skórovali za hostí Andraž Šporar a Alasana Yirajang. Odveta je na programe v stredu 29. júla o 20.15 h na Tehelnom poli.

pred 4 hodinami

Brit obvinený z vraždy bývalej poslankyne Ann Widdecombeovej 21-krát udrel političku kladivom do temena hlavy, uviedol na súdnom pojednávaní prokurátor Kashif Malik. Objasnil, že incident zaznamenala kamera v dome exposlankyne. Útočník zaparkoval auto a vošiel dnu v čase, keď Widdecombeová obedovala. Podozrivý Joshua Kerry údajne prišiel do kuchyne a opýtal sa jej: „Nemáte náhodou bankové karty a preukaz totožnosti?“ Následne ju 21-krát udrel kladivom do hlavy, zvalil zo stoličky na zem, z kabelky jej zobral peňaženku a odišiel, pričom v dome bol približne dve minúty.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť