Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. august 2020, 13:49

Slovensko sa stalo členom centra výnimočnosti pre hybridné hrozby v Helsinkách

Ivan Korčok v sprievodnom liste píše, že hybridné hrozby majú rastúci vplyv na našu bezpečnosť a neobmedzujú ich ani štátne hranice. Slovensko má záujem posilniť vlastné kapacity pre boj proti nim s cieľom zvýšenia vlastnej odolnosti.

Slovenská republika sa stala členom Európskeho centra výnimočnosti pre boj proti hybridným hrozbám. V Helsinkách vo štvrtok odovzdala notifikáciu o svojom súhlase s členstvom. Slovensko sa tak oficiálne stalo 28. účastníckou krajinou centra. TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Posilnenie odolnosti štátu proti hybridným hrozbám je jednou z priorít vlády SR. "Hybridné hrozby majú rastúci vplyv na našu bezpečnosť a neobmedzujú ich ani štátne hranice. Slovensko má záujem posilniť vlastné kapacity pre boj proti nim s cieľom zvýšenia vlastnej odolnosti. Centrum výnimočnosti v Helsinkách zohráva nezastupiteľnú úlohu pri medzinárodnom úsilí a spolupráci v tejto oblasti," uvádza sa v sprievodnom liste šéfa rezortu slovenskej diplomacie Ivana Korčoka (nominant SaS).

Centrum vzniklo v roku 2017 s cieľom slúžiť štátom EÚ a NATO ako miesto pre zdieľanie skúseností, budovanie kapacít a výskum v oblasti boja proti hybridným hrozbám.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 39 minútami

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica, bude o návrhu na väzobné stíhanie bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa rozhodovať v sobotu.

pred 48 minútami

Taliansky psychológ Ezio Aceti, autor knihy Láske sa treba učiť, ktorú trnavský arcibiskup zakázal používať na území svojej arcidiecézy, v rozhovore pre portál www.nm.sk odmieta kritiku, že jeho kniha je v rozpore s katolíckym učením: „V Taliansku sú moje knihy odporúčané v mnohých diecézach. Pozývajú ma biskupi aj kňazi, aby som hovoril o výchove a emóciách.“

pred 4 hodinami

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovaný trestný súd v Pezinku návrh na väzobné stíhanie bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa. Polícia ho zadržala vo štvrtok ráno, následne bol obvinený z obmedzovania osobnej slobody a vydierania.