V okrese Medzilaborce platí výstraha 2. stupňa pred prívalovými povodňami

Vo viacerých okresoch na severe a severovýchode Slovenska tiež platí výstraha prvého stupňa pred búrkami.
 
Vypočuť článok
V okrese Medzilaborce platí výstraha 2. stupňa pred prívalovými povodňami
0:00
0:00
0:00 0:00
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach meteorológovia predpokladajú prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín hlavne na malých tokoch s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. 

"Je predpoklad výskytu sprievodných povodňových javov aj mimo tokov, a to hlavne vzhľadom na výskyt týchto javov v predchádzajúcich dňoch," tvrdia meteorológovia.

Do 16.00 h platí v okresoch Považská Bystrica, Púchov, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Čadca, Žilina, Humenné, Medzilaborce, Snina, Stropkov a Svidník výstraha prvého stupňa pred búrkami.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Slovensko Medzilaborce
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred 37 minútami

Poslanci zatiaľ nezačali rokovať o návrhu na odvolanie ministra obrany Roberta Kaliňáka. Mimoriadnu schôdzu sa im nepodarilo otvoriť z dôvodu, že parlament nebol uznášaniaschopný. Prezentovalo sa len 44 poslancov. O otvorenie schôdze sa opäť pokúsia o deviatej hodine. Návrh podalo KDH, ktoré Kaliňákovi vyčíta zlyhania pri stavbe nemocnice v Prešove. (tasr)

pred 2 hodinami

Počasie: Dnes bude oblačno až zamračené a na strednom a východnom Slovensku na viacerých miestach dážď alebo prehánky, výnimočne búrky. Na západe a v priebehu dňa postupne miestami aj inde polojasno. Denná teplota od 18 stupňov Celzia na Orave do 28 stupňov na juhozápade. Fúkať bude slabý, na juhozápade dopoludnia severozápadný až severný vietor do 20 km/h. (tasr)

pred 11 hodinami

Lionel Messi získal prestížnu Cenu princeznej z Astúrie v oblasti športu. Porota ocenila argentínsku futbalovú hviezdu nielen za výnimočné športové úspechy, ale aj za jeho charitatívnu činnosť. Messi si ocenenie prevezme v októbri v Španielsku. (tasr)

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť