Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. júl 2020, 18:52

Svadba v KDH

Miriam Lexmann a Milan Majerský uzavrú manželstvo

Miriam Lexmann a Milan Majerský uzavrú manželstvo

Foto: FB/M.L. a M.M.

Presný dátum a miesto svadby zatiaľ neuviedli. Správu oznámili spoločne na sociálnej sieti.

Známe tváre KDH Miriam Lexmann a Milan Majerský sa rozhodli pre spoločný život. Poslankyňa Európskeho parlamentu a podpredseda hnutia Milan Majerský uzavrú manželský zväzok.

Oznámili to dnes večer na sociálnej sieti.

„Bolo to už skôr a tento okamih sme si chceli nechať načas pre seba. Teraz sa o naše šťastie chceme podeliť!,“ píšu obaja v rovnakom statuse na Facebooku. „Božie cesty sú nevyspytateľné. Spojil tie naše pre spoločný život a my ďakujeme za dar lásky. Potvrdíme ho prijatím sviatostného manželstva pred Bohom i Cirkvou.“

Presný dátum a miesto svadby zatiaľ neuviedli.

Majerský, ktorý je zatiaľ jediným kandidátom na post šéfa KDH a zároveň prešovský župan bol už v minulosti ženatý a má dve deti. V liste členom hnutia vysvetľuje, že jeho prvé manželstvo bolo cirkevným súdom uzavreté ako nulitné.

„Oblasť súkromia je vecou každého jednotlivca, na ktoré máme právo a ktoré si zvlášť v dnešných náročných časoch starostlivo chránime. Som si však plne vedomý toho, že aj osobný život verejného činiteľa - a zvlášť kresťanského demokrata - je potrebné náležite komunikovať,“ tvrdí podpredseda KDH v liste s tým, že tak robí preto, aby sa vyhol akýmkoľvek dezinterpretáciám.

Inzercia

„Považujem za dôležité, aby ste vedeli, že moje manželstvo bolo oficiálne anulované a môj stav je tým vysporiadaný aj vo vzťahu k Bohu a Cirkvi. V tomto duchu sa musím jasne vymedziť voči akýmkoľvek nepravdám, ktorých prípadným šírením by mohlo byť poškodené dobré meno mňa alebo iných osôb.“

Miriam Lexmann pôsobí ako europoslankyňa od februára tohto roka po tom, čo Veľká Británia opustila Európsku úniu. Zvolená do europarlamentu bola ako kandidátka KDH minulý rok a je zároveň členkou výborov pre zahraničnú politiku a zamestnanosť a sociálne veci.

Milan Majerský je podpredsedom KDH a od roku 2017 predsedom Prešovského samosprávneho kraja. V minulosti pôsobil ako primátor mesta Levoča. Aktuálne kandiduje na post predsedu Kresťanskodemokratického hnutia.

Dnes treba vedieť

pred 33 minútami

Tlaková vlna explózie v Bejrúte poškodila aj budovu, v ktorej má Slovensko prenajaté priestory Zastupiteľského úradu. „Došlo aj k materiálnym škodám, ich rozsah však zatiaľ nie je možné vyhodnotiť, keďže budova je z bezpečnostných dôvodov a pre prípadné narušenie statiky neprístupná,“ uviedol rezort diplomacie. Stále platí, že Slováci nie sú medzi obeťami či zranenými. (TASR) 

pred 2 hodinami

S ubúdajúcim letom a pribúdajúcim počtom pozitívnych prípadov by nám vláda o svojich predstavách, ako sa vyrovnať s prípadnou druhou vlnou pandémie, mala povedať viac. Píše Jozef Majchrák.

pred 3 hodinami

V Banskej Bystrici sa v stredu v noci strieľalo, pričom páchateľ pri streľbe spôsobil 64-ročnému mužovi poranenia, ktorým na mieste podľahol. Muža podozrivého zo streľby sa polícii podarilo v krátkom čase zadržať. (TASR)

pred 3 hodinami

V Česku pribudlo v priebehu utorka 290 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. Ide o najvyšší denný prírastok od konca júna. Najpostihnutejším okresom je aj naďalej Frýdek-Místek, ležiaci v juhovýchodnej časti Moravskosliezskeho kraja. Po zrušení plošných opatrení sa teraz zavádzajú sprísnené pravidlá, napríklad pre nosenie rúšok či konanie hromadných akcií, avšak len v miestach lokálnych ohnísk. (TASR)

pred 4 hodinami

Občania Slovenska nie sú medzi obeťami či zranenými utorkových mohutných výbuchov v prístave libanonského hlavného mesta Bejrút. Informovalo o tom ministerstvo zahraničných vecí. Podľa najnovšej bilancie libanonského ministerstva zdravotníctva si explózie vyžiadali životy viac ako 100 ľudí a okolo 4000 zranených. (TASR)

pred 5 hodinami

NHL: Carolina Hurricanes postúpila do 1. kola play off po víťazstve 4:1 nad NY Rangers. Hráči New Yorku Islanders sú krok od postupu. V utorkovom druhom zápase predkola Východnej konferencie zdolali Floridu Panthers 4:2 a v sérii hranej na tri víťazstvá vedú 2:0. V treťom dueli predkola Západnej konferencie zvíťazilo Calgary v Edmontone nad Winnipegom 6:2 a v sérii vedie 2:1. Nashville si v druhom zápase poradil s Arizonou 4:2 a vyrovnal stav série na 1:1. (TASR)