Izrael: Tisíce kresťanov protestovali proti znižovaniu dotácií pre svoje školy

Približne dvetisíc kresťanov dnes protestovalo v izraelskej metropole Jeruzalem proti tomu, čo označili za nedostatočné financovanie a nespravodlivé zaobchádzanie zo strany izraelského ministerstva školstva. Informovala o tom agentúra DPA.

Na proteste pred sídlom kancelárie izraelského premiéra Benjamina Netanjahua sa zúčastnilo tiež niekoľko biskupov ako aj ďalších cirkevných lídrov.

"Pán Bennet, 33-tisíc žiakov čaká na vašu odpoveď," hlásal jeden z transparentov, ktorými demonštranti vyzývali izraelského ministra školstva Naftaliho Bennetta, aby na dotáciu kresťanských škôl uvoľnil viac prostriedkov.

Netanjahuovu vládu, koalíciu zloženú z nacionalistickej, ultraortodoxnej a jednej stredopravej strany, demonštranti obvinili z uprednostňovania židovských škôl a z krátenia príspevkov náležiacim polosúkromným kresťanským školám.

Na protest proti takýmto opatreniam od začiatku nového školského roka, a teda od 1. septembra, doposiaľ neotvorilo svoje brány až 50 izraelských kresťanských škôl, ktoré navštevuje približne 33.000 žiakov. Kresťanská menšina tvorí približne 2 percentá z populácie Izraela.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo