Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. september 2015

Izrael: Tisíce kresťanov protestovali proti znižovaniu dotácií pre svoje školy

Približne dvetisíc kresťanov dnes protestovalo v izraelskej metropole Jeruzalem proti tomu, čo označili za nedostatočné financovanie a nespravodlivé zaobchádzanie zo strany izraelského ministerstva školstva. Informovala o tom agentúra DPA. Na proteste pred sídlom kancelárie izraelského premiéra Benj...

Približne dvetisíc kresťanov dnes protestovalo v izraelskej metropole Jeruzalem proti tomu, čo označili za nedostatočné financovanie a nespravodlivé zaobchádzanie zo strany izraelského ministerstva školstva. Informovala o tom agentúra DPA.

Na proteste pred sídlom kancelárie izraelského premiéra Benjamina Netanjahua sa zúčastnilo tiež niekoľko biskupov ako aj ďalších cirkevných lídrov.

"Pán Bennet, 33-tisíc žiakov čaká na vašu odpoveď," hlásal jeden z transparentov, ktorými demonštranti vyzývali izraelského ministra školstva Naftaliho Bennetta, aby na dotáciu kresťanských škôl uvoľnil viac prostriedkov.

Netanjahuovu vládu, koalíciu zloženú z nacionalistickej, ultraortodoxnej a jednej stredopravej strany, demonštranti obvinili z uprednostňovania židovských škôl a z krátenia príspevkov náležiacim polosúkromným kresťanským školám.

Na protest proti takýmto opatreniam od začiatku nového školského roka, a teda od 1. septembra, doposiaľ neotvorilo svoje brány až 50 izraelských kresťanských škôl, ktoré navštevuje približne 33.000 žiakov. Kresťanská menšina tvorí približne 2 percentá z populácie Izraela.

Inzercia

Odporúčame

Slovenskí biskupi vyzvali k účasti na Národnom pochode za život

Slovenskí biskupi vyzvali k účasti na Národnom pochode za život

Sme konzervatívni vo vedomí, že ak sa nedržíme najhlbších, Bohom položených základov ľudskej civilizácie a každého ľudského života, odsudzujeme ju na zánik, napísali vo svojom liste slovenskí biskupi. Druhý Národný pochod za život sa uskutoční už o dva týždne v Bratislave. Foto - TASR/Roman Hanc Prí...

Snowdenovi udelili v Nórsku prestížnu Björnsonovu cenu

Snowdenovi udelili v Nórsku prestížnu Björnsonovu cenu

Bývalému spolupracovníkovi americkej Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA) Edwardovi Snowdenovi dnes Nórska akadémia literatúry a slobody slova udelila prestížnu cenu Björnstjerna Björnsona, uviedla agentúra AP. Snowden sa na ceremónii v západonórskom meste Molde zúčastnil prostredníctvom videokonf...