Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. jún 2020, 06:34

Prehľad udalostí v utorok 9. júna:

  • pokračuje zasadnutie parlamentu (10. h.),
  • premiér a hlavný hygienik zvolali tlačovú konferenciu po rokovaní konzília epidemiológov (10. h.),
  • predseda parlamentu B. Kollár sa počas návštevy ČR stretne s najvyššími ústavnými činiteľmi,
  • v Houstone pochovajú zavraždeného Afroameričana Georgea Floyda,
  • v Moskve rušia karanténne opatrenia.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 48 minútami

,,Dnes sme všetkým poslancom poslali list, kde ich žiadame, aby nám pomohli ako dobrovoľníci počas testovania, ktoré nás ešte čaká. V každom klube sú lekári a sestry, som zvedavý, či sa zapoja a pomôžu aj z iných poslaneckých klubov," oznámil minister obrany Jaroslav Naď. 

pred 57 minútami

,,Testovanie dopadlo nad očakávania dobre. Chcel by som vyzdvihnúť úžasný prejav zodpovednosti ľudí. Niekedy aj dve hodiny stáli v rade, ale boli vďační. Dúfam, že ľudia budú reagovať rovnako aj budúci víkend," zhodnotil tri dni testovania minister obrany Jaroslav Naď. 

pred 3 hodinami

V Litve sa koná druhé kolo parlamentných volieb, ktorého víťaz bude musieť riešiť problémy súvisiace s čoraz väčšou krízou v zdravotníctve a s vysokou nezamestnanosťou spôsobenou koronavírusovou pandémiou. V najjužnejšej z pobaltských krajín vládla štyri roky stredoľavicová koalícia. Všeobecne sa však očakáva, že tieto voľby prinesú Litve zmenu jej vedenia. 

pred 4 hodinami

Prezidentka Zuzana Čaputová kontaktovala niektoré zariadenia pre seniorov. Vyjadrila im podporu a informovala sa o tom, čo im chýba. Hlava štátu o tom informuje na sociálnej sieti.

#srdcomspolu s personálom a vedením DSS v Košiciach a v Bratislave

S rastúcim počtom nakazených sa obávam obzvlášť o tých najzraniteľnejších. Intenzívne myslím na ľudí pracujúcich alebo žijúcich v zariadeniach pre seniorov. O to viac, keď sa dopočujem, že sa do niektorého z nich dostala nákaza. Kontaktovala som aspoň niektoré z nich, aby som im vyjadrila podporu a informovala sa, čo im chýba. Zväčša im chýbajú konkrétne informácie, ale žiaľ stále aj prisľúbené odmeny, čo by sa už konečne malo zmeniť.

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Nedeľa 25. októbra 2020