Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. jún 2020, 14:03

Benedikt z Nursie založením mníšskeho rádu pár rokov po páde Západorímskej ríše pomohol klásť základy novej kresťanskej Európy. O jeho živote, dobe a súčasníkoch ako filozof Boethius, historik Cassiodorus alebo vojvodca Belisar je napínavý historický román Božia pevnosť. Lukáš Krivošík o ňom hovorí v novom vydaní videorelácie Knihomoľov zápisník.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

,,Dnes sme všetkým poslancom poslali list, kde ich žiadame, aby nám pomohli ako dobrovoľníci počas testovania, ktoré nás ešte čaká. V každom klube sú lekári a sestry, som zvedavý, či sa zapoja a pomôžu aj z iných poslaneckých klubov," oznámil minister obrany Jaroslav Naď. 

pred hodinou

,,Testovanie dopadlo nad očakávania dobre. Chcel by som vyzdvihnúť úžasný prejav zodpovednosti ľudí. Niekedy aj dve hodiny stáli v rade, ale boli vďační. Dúfam, že ľudia budú reagovať rovnako aj budúci víkend," zhodnotil tri dni testovania minister obrany Jaroslav Naď. 

pred 3 hodinami

V Litve sa koná druhé kolo parlamentných volieb, ktorého víťaz bude musieť riešiť problémy súvisiace s čoraz väčšou krízou v zdravotníctve a s vysokou nezamestnanosťou spôsobenou koronavírusovou pandémiou. V najjužnejšej z pobaltských krajín vládla štyri roky stredoľavicová koalícia. Všeobecne sa však očakáva, že tieto voľby prinesú Litve zmenu jej vedenia.