Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. august 2015

Sagan po tom, čo ho zrazila sprievodná motorka, odstupuje z Vuelty

Slovenský cyklista Peter Sagan odstúpil z pretekov Okolo Španielska. V nedeľu o tom informoval jeho tím Tinkoff-Saxo na oficiálnom webe prostredníctvom tlačovej správy a následne správu s krátkym stanoviskom slovenského reprezentanta pre TASR sprostredkoval jeho mediálny manažér Jozef Korbel. Sagan ...

Slovenský cyklista Peter Sagan odstúpil z pretekov Okolo Španielska. V nedeľu o tom informoval jeho tím Tinkoff-Saxo na oficiálnom webe prostredníctvom tlačovej správy a následne správu s krátkym stanoviskom slovenského reprezentanta pre TASR sprostredkoval jeho mediálny manažér Jozef Korbel.

Sagan v sobotu v 8. etape spadol vinou sprievodnej motorky a nielenže stratil šancu na druhý etapový vavrín v tomto ročníku, ale organizátori ho ešte pokutovali sumou 300 eur za nevhodné správanie. Jazdec Tinkoff-Saxo má odreté telo a narazenú ruku a po incidente sa pustil do kritiky bezpečnosti na podujatí.


VUELTA A ESPAŇA 2015,,Priatelia, mám za sebou celkom pekný deň… Mohla to byť dobrá etapa, som si pomyslel pred štartom....

Posted by Peter Sagan on 29. august 2015

Zdieľať

"Po včerajšom nepríjemnom incidente, keď ma zrazil 8 km pred cieľom na zem motorkár a znemožnil mi bojovať o etapové víťazstvo a ďalších vecí, ktoré následne nastali, a v súčasnosti nie dobrému zdravotnému stavu, som sa rozhodol odstúpiť z pretekov Vuelta a Espaňa," uviedol Sagan.

Inzercia

"Tímový spolulíder nanešťastie nemôže pokračovať na Vuelte a vráti sa domov, aby sa zotavil zo zranení, ktoré utrpel po surovom ataku motorky. Tímový lekár spolu so športovým riaditeľom sa rozhodli, že Sagan nemôže pokračovať po zraneniach, ktoré utrpel pri páde. Má problém s bokom a rukou. Domov odletí hneď, ako to bude možné. Celý tím Tinkoff-Saxo je nespokojný a nahnevaný, že Sagan musel takto náhle skončiť. Vuelta je jeden z najdôležitejších pretekov v sezóne a aj Sagan, aj tím mal veľké očakávania. V čase incidentu mal Sagan zelený dres, vyhral jednu etapu a mieril za triumfom v ďalšej," uvádza sa v oficiálnom komuniké.

Dvadsaťpäťročný Žilinčan prišiel v sobotu do cieľa napokon až na 64. priečke s vyše päťminútovou stratou na víťaza. V celkovom poradí bol 108. so stratou 54:27 minúty na kolumbijského lídra Estebana Chavesa z tímu Orica.

TASR

Odporúčame

V Bratislave sa o tri týždne uskutoční Národný pochod za život

V Bratislave sa o tri týždne uskutoční Národný pochod za život

O tri týždne, v nedeľu 20. septembra, sa v Bratislave uskutoční Národný pochod za život. Okrem pochodu ulicami centra hlavného mesta, s odkazom radosti zo života každého človeka už od počatia, sa môžu účastníci tešiť na koncerty Márie Čírovej a ďalších spevákov, na desiatky workshopov a diskusií, na...

Nórska televízna stanica odvysiela seriál o fiktívnej ruskej invázii

Nórska televízna stanica odvysiela seriál o fiktívnej ruskej invázii

Nórska televízna stanica TV 2 oznámila, že odvysiela televíznu drámu o fiktívnej ruskej invázii do Nórska, čo viedlo k nevôli v Rusku. Informovala o tom tlačová agentúra AP. Predstaviteľ TV 2 Christopher Haug v sobotu uviedol, že desaťdielna dráma, ktorú uvedú na obrazovky 4. októbra, je "v prvom ra...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.