30. august 2015

Na MS v letnom biatlone bronz pre Martina Otčenáša v šprinte

Na majstrovstvách sveta v letnom biatlone získal v rumunskom Cheile Gradistei slovenský reprezentant Martin Otčenáš bronz. V šprinte na 10 km nestačil len na dvoch súperov, na zlatého Bulhara Ilieva mu chýbalo 49,9 sekundy, na strieborného Ukrajinca Prymu 23,9 s. Až na samý koniec sobotného programu...

Až na samý koniec sobotného programu sa Slováci dočkali medaily, Martin Otčenáš ju vybojoval aj napriek tomu, že tri razy netrafil terč (2+1). Po druhej streľbe bol až šiesty, no výborným výkonom na koliečkových lyžiach a po strhujúcom súboji s Bulharom Anevom sa posunul na bronzovú priečku, rovnakú ako vlani na MS v ruskom meste Ťumeň. V top desiatke skončil aj 10. Matej Kazár, a to mal dosť rozkývanú mušku (2+2).

Bronzový Martin Otčenáš vynikol hlavne v behu. "Veľkú motiváciu u mňa vyvolalo zlato chodca Mateja Tótha na majstrovstvách sveta. Dúfal som, že v závere Bulhar Anev nebude taký rýchly ako ja, zabojoval som a aj sa prekvapil. Byť tretí s tromi chybami na strelnici je veľmi dobré. Na trati som mal aj hluché miesta, ale celkove som bežecky zabral. Úspešná obhajoba bronzu ma veľmi potešila, v ležke ma zaskočili dve nepresné rany a už mi nezostávalo iné, ako zvládnuť so cťou stojku a pripraviť si útok na medailu."

Juniorka I. Fialková na 14. priečke doplatila na šesť trestných okruhov (1+5), keď v stoji netrafila ani jeden terč. Aj 31. junior Šimon Bartko nezvládol stojku a trafil len jediný terč.

Medzi ženami najviac vynikla so 7. miestom Terézia Poliaková a taktiež ju stojka pri bilancii 0+2 nepodržala.