Ekonomika SES Tlmače ohlásili hromadné prepúšťanie, firme hrozí ukončenie vlastnej výroby

SES Tlmače ohlásili hromadné prepúšťanie, firme hrozí ukončenie vlastnej výroby
Repro Foto - TASR
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Akciová spoločnosť Slovenské energetické strojárne (SES) Tlmače ohlásila na úrade práce hromadné prepúšťanie. To má súvisieť s ukončením vlastnej výrobnej činnosti v SES, ktoré je jednou z dvoch alternatív, ktoré spoločnosť zvažuje. Finálne rozhodnutie vedenia bude prijaté koncom júna tohto roka, potvrdil generálny riaditeľ firmy a predseda predstavenstva SES Martin Paštika. Jeden z najväčších zamestnávateľov v regióne zamestnáva 550 ľudí, pri realizácii projektov firma spolupracuje s veľkým počtom subdodávateľských firiem.

Vedenie firmy zvažuje v súčasnosti dva scenáre reštrukturalizácie spoločnosti. Jedným z nich je ukončenie vlastnej výroby a outsourcing (špeciálna forma externého obstarávania predtým interne vykonávaných výkonov) u výrobných firiem na trhu podľa dizajnu SES. Druhou alternatívou je obmedzenie výroby v SES a redukcia pracovníkov. Firma podľa slov riaditeľa splnila svoju legislatívnu povinnosť a oznámila na úrad práce zámer hromadného prepúšťania. „Nahlásená bola redukcia počtu zamestnancov, ktorá zodpovedá prvému scenáru, teda kompletnému ukončeniu výroby v SES. Zdôrazňujem, že finálne rozhodnutie zatiaľ nebolo zo strany predstavenstva firmy prijaté,“ potvrdil Paštika. Oznamovacia lehota sa skončí koncom júna.

Jeden z najvýznamnejších dodávateľov kotlov pre elektrárne, teplárne a spaľovne reaguje na situáciu na trhu, kde posuv väčších projektov mal negatívny vplyv na vyťaženie a likviditu firmy. „Súčasná situácia s novým koronavírusom výrazne obmedzila dokončenie predkontraktačných rokovaní u viacerých nových projektov, ktoré sme v tomto roku plánovali získať. V prvom štvrťroku sme mali uzavrieť veľký kontrakt v Českej republike s hodnotou vyše 170 miliónov eur, kde sme na jeseň minulého roka zvíťazili v tendri. Zákazník však doteraz nepristúpil k podpisu kontraktu. Ak by sa podarilo v krátkom čase túto zmluvu uzavrieť, znamenalo by to pre SES silnú stabilizáciu na dva až tri roky,“ zhodnotil súčasnú situáciu Paštika.

Podľa predsedu predstavenstva SES musí manažment na súčasný stav reagovať. „Oneskorená reakcia by mohla priniesť riziko, že sa značka SES neudrží na trhu,“ zdôvodnil postup vedenia. Podľa jeho vyjadrenia má firma záujem naďalej rozvíjať svoje aktivity na trhu, predovšetkým v oblasti spaľovania plynu, odpadu a biomasy, kde vidí rastový potenciál.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Výroba Tlmače
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
Dôležité pred 7 minútami

Volodymyr Zelenskyj oznámil, že novým hlavným veliteľom ukrajinskej armády bude bývalý veliteľ pozemných síl Mychajlo Drapatyj. V tejto funkcii nahradí Olexandra Syrského.

pred 2 hodinami

Futbalisti Slovanu Bratislava zvíťazili v prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov na pôde Tbilisi 2:0. Pri súťažnej premiére trénera Yayu Toureho na lavičke „belasých“ skórovali za hostí Andraž Šporar a Alasana Yirajang. Odveta je na programe v stredu 29. júla o 20.15 h na Tehelnom poli.

pred 5 hodinami

Brit obvinený z vraždy bývalej poslankyne Ann Widdecombeovej 21-krát udrel političku kladivom do temena hlavy, uviedol na súdnom pojednávaní prokurátor Kashif Malik. Objasnil, že incident zaznamenala kamera v dome exposlankyne. Útočník zaparkoval auto a vošiel dnu v čase, keď Widdecombeová obedovala. Podozrivý Joshua Kerry údajne prišiel do kuchyne a opýtal sa jej: „Nemáte náhodou bankové karty a preukaz totožnosti?“ Následne ju 21-krát udrel kladivom do hlavy, zvalil zo stoličky na zem, z kabelky jej zobral peňaženku a odišiel, pričom v dome bol približne dve minúty.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť