Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. máj 2020, 17:07

Nemecký minister vnútra Horst Seehofer ukončí svoju politickú kariéru

Nemecký minister vnútra Horst Seehofer ukončí svoju politickú kariéru

Foto: TASR/DPA

Nemecký minister vnútra a bývalý dlhoročný bavorský premiér Horst Seehofer plánuje po uplynutí aktuálneho funkčného obdobia ukončiť svoju politickú kariéru. Uviedol to v rozhovore pre magazín Spiegel.

Po nasledujúcich voľbách do nemeckého Spolkového snemu sa pre 70-ročného Seehofera začne - ako sa sám vyjadril - "úplne odlišný program" v porovnaní s tým, aký mal počas posledných 50 rokov.

"Potom budem nepolitickým človekom. Neuvidíte ma v žiadnej dozornej rade. Aktuálnou politikou ma neprilákate, a to napriek tomu, že ma možno ešte stále hnevá," vyhlásil.

Ako píše ďalej Spiegel, Seehofer sa v tejto súvislosti odmietol vyjadriť k sporu s kancelárkou Angelou Merkelovou spred dvoch rokov, ktorý sa týkal migračnej otázky. "Virológovia majú jednu peknú vetu: Počas krízy sa nehľadí dozadu," povedal s tým, že sa k tejto téme možno ešte raz vráti a veľa o nej napíše.

Seehofer bol členom nemeckého Bundestagu za Kresťanskosociálnu úniu (CSU) v rokoch 1980-2008. Počas svojho politického života pôsobil ako minister zdravotníctva (1992-1998), minister pre výživu, poľnohospodárstvo a ochranu spotrebiteľov (2005-2008). Post ministra vnútra zastáva od roku 2018. V rokoch 2008-2018 bol premiérom spolkovej krajiny Bavorsko.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Prehľad očakávaných udalostí vo štvrtok 2. júla

  • minister pôdohospodárstva Ján Mičovský bude bilancovať svojich 100 dní v úrade
  • slovenská akreditačná agentúra pre vysoké školstvo schváli akreditačné štandardy
  • brífing po rokovaní o budúcnosti muránskej planiny
  • turecký súd rozhodne o štatúte múzea Hagia Sofia
pred 13 hodinami