Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
20. máj 2020

Novinky v Postoji

Päť rokov najsilnejšieho konzervatívneho média

Spúšťame novú podobu nášho denníka so silnejším a kvalitnejším spravodajstvom. 

Päť rokov najsilnejšieho konzervatívneho média

Posledné mesiace sme intenzívne pracovali na zmene dizajnu nášho denníka. Želali sme si, aby bol modernejší, krajší a najmä čitateľsky komfortnejší. Sme radi, že od dnešného dňa má Postoj novú podobu, a veríme, že ju oceníte.

S novým webom prichádza ďalšia kvalitatívna zmena

Spravodajstvo bolo dosiaľ popri autorských textoch významným doplnkom, ktorý sme postupne vylepšovali. Odteraz sa stáva centrálnou súčasťou webu. Naším cieľom je, aby vám počas dňa neušlo nič dôležité, čo treba vedieť.

Nový spravodajský servis nebude len bežným spravodajstvom, chceme upozorňovať aj na udalosti či názory iných ľudí, ktorí majú pre nás špeciálny význam.

Je symbolické, že novú podobu denníka spúšťame v máji, teda presne päť rokov od momentu, keď sa v Postoji zamestnali prví novinári, čím začali písať históriu najsilnejšieho konzervatívneho denníka na Slovensku.

Ďalšou novinkou je profesionálne štúdio, v ktorom budú onedlho vznikať diskusie o rôznych témach. Videorozhovory tak budú mať spolu s podcastami značne silnejšie postavenie než dosiaľ.

Nové tváre v redakcii

Počas karantény nás potešil príchod nových členov redakcie. Od apríla s nami spolupracuje Jana Zlatohlávková, ktorá bude aj výraznou tvárou našej televízie. Spravodajstvo a publicistiku posilnil Erik Potocký, ktorý dlhé roky pracoval v Slovenskom rozhlase a spolu s Janou je novým hlasom našich podcastov.

Od začiatku bolo súčasťou našej misie vychovávať zo šikovných študentov dobrých a poctivých novinárov. Minulý rok takto naše rady posilnil Adam Takáč, o pár týždňov k nám naplno nastúpi doterajší stážista Lukáš Kekelák, ktorý sa v posledných týždňoch vypracoval na plnohodnotného autora a člena redakcie.

V najbližších mesiacoch by sme chceli redakciu posilniť a prijať ďalších kolegov, ktorých v tomto období aktívne hľadáme a oslovujeme.  

Karanténa bola pre nás aj ťažkou skúškou: pracovali sme väčšinou z domu popri svojich rodinách a školopovinných deťoch, súčasne sme pripravovali redizajn a robili sme všetko preto, aby sme nepoľavili zo štandardu našich textov. Chceme sa za to poďakovať všetkým našich kolegom aj spolupracovníkom.

Odmenou je mimoriadne vysoká čítanosť nášho denníka, ktorá sa v posledných mesiacoch priblížila k miliónu používateľov mesačne. Na začiatku koronakrízy sme dúfali, že počet našich podporovateľov neklesne. Postupne sme zisťovali, aká pevná je lojalita našich podporovateľov i v zložitej ekonomickej situácii, keď ich počet dokonca v uplynulom období vzrástol. Veľmi za to ďakujeme.

To všetko má jeden nedoceniteľný dôsledok: na rozdiel od niektorých médií nečelíme výzve, ako prežiť či aspoň udržať status quo, ale môžeme rozmýšľať nad ďalším rozvojom.

Zmeny vo vedení

Ako sme už informovali, posledné týždne priniesli aj zmeny vo vedení redakcie. Fero Múčka sa po piatich náročných rokoch rozhodol vzdať funkcie šéfredaktora. Jeho zásluhy sa nedajú merať len touto funkciou. Fero dal do vzniku aj rozvoja Postoja veľa zo svojho talentu aj odhodlania, aj jemu vďačíme za to, že sme dnes etablovaným mienkotvorným médiom.

Teší nás, že hoci Fero odišiel z postu šéfredaktora, z Postoja neodchádza, naďalej ostáva súčasťou správnej rady a bude nám aktívne pomáhať pri ďalších výzvach. Od písania si dáva načas prestávku, veríme, že v budúcnosti prinesieme ďalšie jeho texty, ktoré sa tešili veľkej obľube.

V marci z redakcie odišiel Jaroslav Daniška, ktorý bol našou súčasťou od vzniku Postoja. Ďakujeme mu za jeho výrazný prínos aj články, ktoré mali silné publikum. S Jarom sme hovorili o ďalšej intenzívnej spolupráci, napokon sa rozhodol ísť vlastnou cestou.

Pri zrode nášho denníka stál aj Jozef Majchrák, výborný novinár s dlhoročnými cennými skúsenosťami. Sme veľmi radi, že Jozef je od mája novým zástupcom šéfredaktora a môže tak Postoj spoluformovať ešte vo významnejšej miere.

Už od začiatkov patrí k našim najvýraznejším externým autorom Martin Leidenfrost, rakúsky novinár a spisovateľ, ktorý prežil viac než desaťročie na Slovensku. Pre jeho čitateľov máme dobrú správu, s Martinom sme sa dohodli, že bude pre nás písať svoje spoločenské aj politické komentáre, pre ktoré bol vo svojej vlasti vyobcovaný z názorového mainstreamu. V rakúskych aj nemeckých novinách publikuje Martin naďalej reportáže z celej Európy, za ktoré v minulosti získal prestížne ocenenia. Po novom bude Martin písať exkluzívne reportáže aj pre Postoj – o Slovákoch z rôznych kútov našej krajiny.  

Postoj už päť rokov funguje na slovenskom mediálnom trhu ako unikátne médium

Vznikli sme a rozvíjali sme sa iba vďaka podpore našich čitateľov, bez ktorých by sme sa nestali silným a rešpektovaným médiom.

Nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu či bohatého jednotlivca, sme závislí iba od vašej priazne. Aj najnovšie zmeny a plány – nový dizajn, dynamickejšie spravodajstvo, videorelácie a podcasty aj  budúce personálne posilňovanie – sú možné iba vďaka vám.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.