Thajsko: Výbuch pred hinduistickou svätyňou v Bangkoku zabil 27 ľudí

Najmenej 27 mŕtvych a 78 zranených si dnes vyžiadal výbuch bomby pred hinduistickou svätyňou v centre thajskej metropoly Bangkok.
      

Medzi obeťami sú aj cudzinci vrátane dvoch Číňanov a jedného občana Filipín, oznámila agentúra Reuters s odvolaním sa na miestnu políciu a médiá. K explózii došlo na pred uctievanou svätyňou Erawan v rušnej obchodnej štvrti, ktorú s obľubou navštevujú miestni obyvatelia i cudzinci. Podľa prvých zistení vybuchla bomba umiestnená na motorke. Ďalšia nevybuchnutá nálož sa podľa agentúry AP našla neďaleko komplexu svätyne.
      "Páchatelia chceli zničiť (thajskú) ekonomiku a turizmus, pretože incident sa udial v srdci turistickej štvrte," uviedol pre Reuters thajský minister obrany Prawit Wongsuwan. Úrady po explózii sprísnili bezpečnostné opatrenia na hlavných križovatkách a turistami vyhľadávaných častiach Bangkoku.
      Medzi 27 mŕtvymi je 17 žien a 10 mužov a v zozname zranených figurujú prevažne občania Číny a Taiwanu.
      K zodpovednosti za útok za bezprostredne nikto neprihlásil. Thajská vláda však dlhodobo čelí odporu moslimských povstalcov na juhu krajiny.
      Prevažne budhistické Thajsko tiež v uplynulých rokoch prechádzalo obdobím politickej nestability a nepokojov. Práve križovatka pred Erawanom bola dejiskom mnohých protestov. V blízkosti svätyne Erawan, ležiacej na rušnej cestnej križovatke, sa nachádzajú špičkové hotely, obchodné centrá a kancelárske budovy Bangkoku. Túto časť thajskej metropoly vyhľadávajú hlavne návštevníci z Číny a ďalších krajín východnej Ázie.

TASR

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo