Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. august 2015

V Stredozemnom mori sa podarilo zachrániť viac ako 600 utečencov

V rámci riskantnej záchrannej operácie v Stredomorí sa vo štvrtok podarilo dostať do bezpečia viac ako 600 ľudí a zabrániť tak ďalšiemu nešťastiu.  "Práve sme dokončili našu najnebezpečnejšiu a najkomplexnejšiu záchrannú operáciu", oznámili v noci nadnes organizácie Lekári bez hraníc (MSF) a Moas (M...

V rámci riskantnej záchrannej operácie v Stredomorí sa vo štvrtok podarilo dostať do bezpečia viac ako 600 ľudí a zabrániť tak ďalšiemu nešťastiu. 

"Práve sme dokončili našu najnebezpečnejšiu a najkomplexnejšiu záchrannú operáciu", oznámili v noci nadnes organizácie Lekári bez hraníc (MSF) a Moas (Malta) prostredníctvom Twitteru.

Celkom sa podľa talianskej pobrežnej stráže podarilo zachrániť 613 ľudí vrátane mnohých detí. Na záchrannej operácii sa podieľali lode Phoenix a Bourbon Argos. Vydali sa na pomoc úplne preťaženej lodi s utečencami, ktorá vyplávala z Líbye. Aby sa zabránilo prevráteniu nebezpečne sa hojdajúcej lode, záchranári najprv presvedčili tých pasažierov, ktorí vedeli plávať, nech skočia do vody, kde sa mohli zachytiť nafukovacích bójí.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Pápež si volá na pomoc hollywoodske hviezdy

Pápež si volá na pomoc hollywoodske hviezdy

František chce zistiť, ako svet šoubiznisu vníma Katolícku cirkev.  Pápež hľadá spôsob, ako zlepšiť obraz cirkvi vo vnímaní západného sveta. O pomoc chce požiadať profesionálov z mediálnej a filmovej produkcie, píše The Hollywood Reporter. Poradiť mu majú aj televízne hviezdy ako americká moderátork...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.