Ivona Fialková skončila v šprinte deviata, triumfovala Nórka Röiselandová

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Ivona Fialková skončila v šprinte deviata, triumfovala Nórka Röiselandová

Slovenská biatlonistka Ivona Fialková. FOTO TASR - Michal Svítok

Ivona Fialková zaostala za víťazkou Martou Olsbuovou Röiselandovou z Nórska o 44,2 sekundy. Jej sestra Paulína skončila na 16. priečke s mankom 55,3 sekundy.

Striebro v šprinte žien na 7,5 km na majstrovstvách sveta v biatlone v talianskej Anterselve získala Američanka Susan Dunkleeová, bronz Češka Lucie Charvátová.

Ďalšie Slovenky skončili v úzadí. Terézia Poliaková absolvovala iba dva trestné okruhy, ale so stratou 3:42,7 min na víťazku figurovala až na 82. mieste, Veronika Machyniaková minula šesťkrát a bola 92.

Olsbuová Röiselandová získala už druhé zlato v priebehu 24 hodín, keď sa vo štvrtok tešila na najvyššom stupni spoločne s nórskou miešanou štafetou.

O individuálne zlato ju nepripravila ani jedna strelecká chyba. "Dala som do toho všetko a som šťastná. Vládli náročné podmienky, trať bola trochu zľadovatená," povedala víťazka pre Eurosport.

O veľké prekvapenie sa postarala druhá Američanka Dunkleeová, ktorá pred troma rokmi ukoristila striebro v pretekoch s hromadným štartom. Už druhý bronz v Anterselve vybojovala pre Česko Charvátová, ktorá bola po druhej streľbe na 2. mieste, napokon dobehla tretia.

Ivona Fialková nebola ďaleko od senzácie. Na trať vybehla ako desiata a prvú streľbu zvládla ma jednotku, keď v ľahu zložila všetky terče. Do kariet jej hrali aj zaváhania favoritiek, domáca Dorothea Wiererová absolvovala jedno trestné kolo, Nórka Tiril Eckhoffová dokonca dve.

Na stojke mala Ivona našliapnuté na životný úspech, prvé štyri terče trafila, no posledný pokus minula a napokon jej bežecký výkon stačil na 9. miesto.

"Sama neviem čo povedať, som strašne šťastná. Bol to asi môj najlepší výkon, som rada, že vyvrcholil práve na MS. V ležke fúkal mierny vietor, ale vyšlo mi to. V stojke som išla na istotu, strieľala som pomalšie, ale ta posledná..., o tom sa mi bude ešte dlho snívať. Prvé štyri rany boli dobré, asi som už bola hlavou na trati a zrejme som si odstrelila medailu. Ale som vďačná aj za jednu chybu," povedala Ivona Fialková.

Ivona Fialková je s 9. miestom v šprinte nadmieru spokojná. Zlomila ním doteraz nie príliš vydarenú sezónu a navyše si vyrovnala najlepší výsledok v kariére. Cení si ho ale viac, keďže prišiel na majstrovstvách sveta.

Jej sestra Paulína bola na ležke rovnako stopercentná, no na stojke sa jej nedarilo, spravila dve chyby a v ďalšom priebehu už nedokázala eliminovať manko a prebojovať sa do elitnej desiatky.

"Išla som čo to dalo, snažila som sa, žiaľ, nevyšlo mi to na stojke. Dve chyby sú strašne veľa. Bolo to však náročné, pretože som bola zadýchaná. Preteky som mala dobre rozbehnuté, takže ma to mrzí, ale teraz budem šťastná za sestru, ktorej sa to konečne podarilo. Ešte sa šampionát neskončil a mám stále šancu niečo dosiahnuť," uviedla Paulína Fialková.
 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo