Chicago prehralo vo Vancouveri 0:3, Boston zdolal Montreal 4:1

Chicago prehralo vo Vancouveri 0:3, Boston zdolal Montreal 4:1
David Pastrňák gratuluje Patriceovi Bergeronovi po strelení gólu v zápase Bostonu s Montrealom. Foto: TASR/AP
Chára mal plusový bod a dve trestné minúty, Tatar nebodoval.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Hokejisti Bostonu zvíťazili v domácom stretnutí NHL nad Montrealom 4:1. Hlavným strojcom ich úspechu bol český útočník David Pastrňák, ktorý dosiahol štvrtý hetrik v tejto sezóne, celkovo má na konte 41 gólov a opäť sa dostal na čelo tabuľky kanonierov.

Štvrtý gól domácich dal jeho kolega z prvého útoku Patrice Bergeron. V bránke Bruins dostal prednosť Tuukka Rask pred Jaroslavom Halákom a predviedol 28 zákrokov.

Kapitán "medveďov" Zdeno Chára odohral 19:45 minúty a mal plusový bod a dve trestné minúty. Za hostí sa predstavil Tomáš Tatar, slovenský útočník však nebodoval. Na ľade strávil 15:23 minúty a pripísal si dva mínusové body.

Boston zvíťazil na vlastnom ľade šiestykrát za sebou a má najlepšiu domácu bilanciu v celej súťaži (20-2-9). Na čele tabuľky Východnej konferencie má trojbodový náskok pred Tampou Bay. Montreal je jedenásty a na play off stráca sedem bodov.

Los Angeles doma zdolalo Calgary 5:3 a ukončilo päťzápasovú sériu prehier.

výsledky NHL:
Boston - Montreal 4:1, Los Angeles - Calgary 5:3, Vancouver - Chicago 3:0
Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Montreal Canadiens Boston Bruins Vancouver Canucks
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred 26 minútami

Brit obvinený z vraždy bývalej poslankyne Ann Widdecombeovej 21-krát udrel političku kladivom do temena hlavy, uviedol na súdnom pojednávaní prokurátor Kashif Malik. Objasnil, že incident zaznamenala kamera v dome exposlankyne. Útočník zaparkoval auto a vošiel dnu v čase, keď Widdecombeová obedovala. Podozrivý Joshua Kerry údajne prišiel do kuchyne a opýtal sa jej: „Nemáte náhodou bankové karty a preukaz totožnosti?“ Následne ju 21-krát udrel kladivom do hlavy, zvalil zo stoličky na zem, z kabelky jej zobral peňaženku a odišiel, pričom v dome bol približne dve minúty.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť