Militanti z Boko Haram podpálili dedinu v Kamerune, útok si vyžiadal 23 mŕtvych

Minimálne 23 mŕtvych vrátane mnohých detí majú na svedomí militanti z islamistickej skupiny Boko Haram, ktorí v noci z nedele na pondelok podnikli útok na dedinu Kamouna nachádzajúcu sa na severe Kamerunu.

Do obce pri Čadskom jazere vtrhla skupina približne 80 militantov, ktorá poľahky premohla niekoľkých tamojších vojakov. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na nigérijského misionára pôsobiaceho v predmetnej oblasti. Podľa novín L'oeil du Sahel militanti siedmich dedinčanov upálili, podobne spálili aj približne tristo domov v dedine.

Miestni obyvatelia minulý týždeň požiadali kamerunskú armádu o účinnejšiu ochranu po tom, ako extrémisti z Boko Haram vyrabovali okolité dediny. Susedný Čad ohlásil v metropole N'Djamena od polovice júna tri samostatné útoky.

Skupina Boko Haram so základňou v Nigérii tento rok prisahala vernosť extrémistickej džihádistickej sekte Islamský štát (IS) a opakovane si kladie Kamerun za svoj ciel vzhľadom na jeho vojenské akcie proti islamistickým militantom.

Pri bombovom útoku na severe Kamerunu, ktorý sa taktiež pripisuje členom Boko Haram, zomrelo minulý týždeň 14 ľudí.

Boko Haram začiatkom roka na severovýchode Nigérie kontrolovalo územie s rozlohou ako Belgicko. Vládnym silám sa však oddiely Boko Haram z niektorých oblastí podarilo vytlačiť, a to aj za podpory jednotiek z Čadu, Nigeru a Kamerunu.

TASR, lo

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo