Galko chce, aby sa parlamentný výbor venoval i požiarnej ochrane budov

Galko chce, aby sa parlamentný výbor venoval i požiarnej ochrane budov
FOTO TASR - Martin Baumann
Výbor pre obranu a bezpečnosť sa bude zaoberať obvinením predsedu Smeru Ficav v utorok 10. decembra.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

O rozšírenie programu parlamentného brannobezpečnostného výboru plánuje požiadať nezaradený poslanec Ľubomír Galko. Navrhuje, aby sa členovia výboru zaoberali stavom požiarnej ochrany výškových budov v krajine a ich bezpečnosťou.

TASR o tom informoval hovorca mimoparlamentnej Demokratickej strany Róbert Buček.

Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť sa bude okolnosťami obvinenia predsedu koaličného Smeru-SD Roberta Fica zaoberať v utorok 10. decembra. Galko tvrdí, že ak je už výbor zvolaný, mala by sa riešiť aj otázka požiarnej ochrany výškových budov. 

"Nevieme, či sú hasiči z hľadiska technického vybavenia a výcviku dobre pripravení na hasenie požiarov veľkého rozsahu i vo veľkých výškach," povedal Galko. Podľa jeho slov tragédiu v Prešove, kde si piatkový výbuch plynu v jednej z bytoviek vyžiadal niekoľko obetí, treba poctivo zanalyzovať a z prípadných chýb sa poučiť.

Obvinenie svojho straníckeho šéfa označili poslanci Smeru-SD za súčasť sústredeného útoku na stranu, ako aj na jeho osobu. Na okolnosti obvinenia sa chcú na výbore pýtať špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika aj policajného prezidenta Milana Lučanského.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Ľubomír Galko Smer
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
Dôležité pred 4 hodinami

Volodymyr Zelenskyj oznámil, že novým hlavným veliteľom ukrajinskej armády bude bývalý veliteľ pozemných síl Mychajlo Drapatyj. V tejto funkcii nahradí Olexandra Syrského.

pred 6 hodinami

Futbalisti Slovanu Bratislava zvíťazili v prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov na pôde Tbilisi 2:0. Pri súťažnej premiére trénera Yayu Toureho na lavičke „belasých“ skórovali za hostí Andraž Šporar a Alasana Yirajang. Odveta je na programe v stredu 29. júla o 20.15 h na Tehelnom poli.

pred 9 hodinami

Brit obvinený z vraždy bývalej poslankyne Ann Widdecombeovej 21-krát udrel političku kladivom do temena hlavy, uviedol na súdnom pojednávaní prokurátor Kashif Malik. Objasnil, že incident zaznamenala kamera v dome exposlankyne. Útočník zaparkoval auto a vošiel dnu v čase, keď Widdecombeová obedovala. Podozrivý Joshua Kerry údajne prišiel do kuchyne a opýtal sa jej: „Nemáte náhodou bankové karty a preukaz totožnosti?“ Následne ju 21-krát udrel kladivom do hlavy, zvalil zo stoličky na zem, z kabelky jej zobral peňaženku a odišiel, pričom v dome bol približne dve minúty.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť