Galko, Rajtár a ďalší odchádzajú zo SaS

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Galko, Rajtár a ďalší odchádzajú zo SaS

Ľubomír Galko a ďalší členovia Demokratickej platformy SaS. Foto – TASR/Oliver Ondráš

V utorok oznámila odchod zo strany Jana Kiššová.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Zo strany SaS dnes odchádzajú ďalší kritici predsedu Richarda Sulíka. Sú medzi nimi Ľubomír Galko, Jozef Rajtár, Miroslav Ivan, Vladimír Sloboda, Renáta Kaščáková, Radoslav Pavelka, Pavol Kubiš a ďalší.

„Pociťujem sklamanie z toho, kam sa strana, ktorú som pred desiatimi rokmi spoluzakladal, dostala. Šiel som do politiky bojovať proti korupcii a pomôcť zlepšiť život ľuďom na Slovensku. Dnes na tieto ušľachtilé ciele nevidím v SaS pre mňa priestor,“ píše Galko. Či bude pokračovať v politike, sa rozhodne v blízkej budúcnosti, otvorené sú však podľa neho všetky možnosti.

Celkovo by malo opustiť stranu okolo tridsať ľudí.

„SaS stratila morálny kompas. Nedokázali sme tomu zabrániť, pretože ešte neprecitol dostatočný počet členov. Je nám to veľmi ľúto,“ uviedli členovia platformy Demokratické jadro na facebooku s tým, že k odchádzajúcim sa pravdepodobne pridajú čoskoro ďalší.

V utorok oznámila odchod zo strany Jana Kiššová. V sobotu vylúčili zo SaS predsedníčku poslaneckého klubu Natáliu Blahovú. 

 

Predstavitelia Demokratického jadra SaS odišli zo strany po viacerých nezhodách a po tom, ako nominačný kongres rozhodol, že nebudú súčasťou kandidačnej listiny do budúcoročných parlamentných volieb. Kongres schválil návrh kandidátky predsedu strany Richarda Sulíka. Ľudia okolo Galka na nej nie sú. Kongres zároveň rozhodol o vylúčení Blahovej z SaS, pre údajné poškodzovanie dobrého mena strany.

Nominačný kongres zvolal Sulík na základe žiadosti štvrtiny členov. Strana sa zišla na mimoriadnom kongrese aj začiatkom septembra, vtedy si členovia SaS predčasne volili predsedu a volebného lídra na ďalšie štyri roky. Zvolanie vtedajšieho kongresu a jeho výsledky odmietli niektorí predstavitelia strany, ktorí následne založili platformu Demokratické jadro SaS.
 

K téme:
Sloboda a strana Zdieľať
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo