Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. september 2019, 11:27

Prolife organizácie vyzvali prezidentku k podpore zákonného obmedzenia potratov

Prolife organizácie vyzvali prezidentku k podpore zákonného obmedzenia potratov

Prolife organizácie vo svojej výzve pripomenuli požiadavky troch Národných pochodov za život. Posledný z nich sa konal uplynulú nedeľu. Foto - TASR/Michal Svítok

Proliferi z viacerých organizácií vítajú všetky návrhy, ktoré ochraňujú život, za najlepší považujú návrh zákona, ktorým sa riešia bezdôvodné potraty.

Len vďaka podpore od našich čitateľov vám prinášame aktuálne spravodajstvo. Podporte nás, prosíme.

Aliancia za rodinu, Spoločenstvo Ladislava Hanusa, Asociácia za život a rodinu a iniciatíva 40 dní za život vyzvali poslancov Národnej rady SR a prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby zastavili bezdôvodné potraty, ktoré ubližujú matkám a ich nenarodeným deťom. Informovali o tom v utorok na tlačovej konferencii pred parlamentom.

"Ja ako žena si dovoľujem vyzvať prezidentku, aby podporila návrhy zákonov, ktoré sú predložené v parlamente, a takisto, aby svojou prezidentskou autoritou chránila nenarodené deti a ich matky pred umelým potratom," povedala Martina Bednáriková z iniciatívy 40 dní za život.

„Národný pochod za život na ktorom sa zúčastnilo viac ako 50-tisíc ľudí ukázal, že je tu veľká spoločenská objednávka na zmenu. Každý z Národných pochodov za život bol zásadnou spoločenskou objednávkou na zákonnú ochranu matiek a ich nenarodených detí," uviedol Tomáš Kováčik z Asociácie za život a rodinu.

Iniciatívy vítajú všetky návrhy, ktoré ochraňujú život, za najlepší považujú návrh zákona, ktorým sa riešia bezdôvodné potraty. Tie sa musia podľa nich na Slovensku skončiť.

Poslanci sa budú na aktuálnej 49. schôdzi parlamentu zaoberať viacerými opozičnými návrhmi na zmeny v zákone o umelom prerušení tehotenstva. Lehoty na vykonanie interrupcie chce upraviť Sme rodina aj ĽSNS. Úpravy navrhuje aj OĽaNO či nezaradený poslanec Richard Vašečka.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 33 minútami

Za rastúcim počtom prípadov koronavírusu v posledných dňoch je najmä vyhľadávanie a cielené testovanie ľudí, ktorí boli v kontakte s nakazenými. Tvrdí to Úrad verejného zdravotníctva s tým, že počet prípadov bude pravdepodobne ešte narastať. (TASR)

pred 3 hodinami

Podľa ministerstva zdravotníctva je situácia so šírením koronavírusu pod kontrolou. Regionálne úrady verejného zdravotníctva majú podľa rezortu podchytené ohniská a nastavené sú protiepidemické opatrenia. (TASR)

pred 4 hodinami

Európska komisia po ôsmich mesiacoch a mnohých intervenciách obnoví mandát špeciálneho vyslanca pre náboženskú slobodu a vieru mimo EÚ. Na Slovensku bola aj petícia, aby nová eurokomisia našla nástupcu po Jánovi Figeľovi.