Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. jún 2015

Za ISIS bojuje 7 000 občanov krajín bývalého ZSSR, tvrdí veľký mufti

Približne päť až sedemtisíc občanov Ruska a Spoločenstva nezávislých štátov bojuje po boku Islamského štátu. V exkluzívnom rozhovore pre agentúru TASS to uviedol sýrsky veľký mufti Ahmad Badr ad-Dín Hassún. Mufti je v Rusku na konferencii o islamskom svete. "V radoch ISIS bojuje zhruba 70-tisíc zah...

Približne päť až sedemtisíc občanov Ruska a Spoločenstva nezávislých štátov bojuje po boku Islamského štátu. V exkluzívnom rozhovore pre agentúru TASS to uviedol sýrsky veľký mufti Ahmad Badr ad-Dín Hassún. Mufti je v Rusku na konferencii o islamskom svete.

"V radoch ISIS bojuje zhruba 70-tisíc zahraničných žoldnierov, z toho je 5 000 až 7 000 z Ruska a krajín Spoločenstva nezávislých štátov," tvrdí Hassún. Podľa neho ISIS najviac bojovníkov verbuje z Kazachstanu, Turkménska a Azerbajdžanu. Veľký mufti pripomenul, že títo militanti absolvujú výcvik v Turecku a dostávajú podporu zo Saudskej Arábie.

Problém náborov do ISIS v krajinách mimo Sýrie a Iraku má globálne rozmery a vyžaduje si preto komplexný prístup svetového spoločenstva pod vedením OSN, uviedol minulý týždeň ombudsman ruského ministerstva zahraničných vecí pre ľudské práva Konstantin Dolgov.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Na svete je 120 miliónov detí, ktoré nútia pracovať

Na svete je 120 miliónov detí, ktoré nútia pracovať

Na svete je 120 miliónov detí vo veku od päť do 14 rokov nútených pracovať. Na základe najnovších predpokladov to tvrdí Medzinárodná organizácia práce (ILO). Tento jav zapríčiňuje chudoba a nedostatok dôstojnej práce pre dospelých. Ďalej absencia sociálnej ochrany a neschopnosť zabezpečiť, aby vše...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.