Voči útočníkovi na Obchodnej ulici prokurátorka zastavila trestné stíhanie

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Voči útočníkovi na Obchodnej ulici prokurátorka zastavila trestné stíhanie

Na snímke policajti a záchranári zasahujú po streľbe na Obchodnej ulici v Bratislave 31. mája 2019. FOTO TASR – Jaroslav Novák

Dozorujúca prokurátorka Okresnej prokuratúry Bratislava I v prípade muža, ktorý 31. mája útočil s nožom na Ministerstve financií a následne ohrozoval ľudí na bratislavskej Obchodnej ulici zastavila trestné stíhanie, a to z dôvodu jeho nepríčetnosti v čase spáchania činu.

"Na verejnom zasadnutí konanom 28. júna Okresný súd Bratislava I uložil obvinenému Martinovi H. ochranné psychiatrické liečenie ústavnou formou," uviedol v utorok na otázku TASR prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave Matej Izakovič.

Uznesenie, ako ďalej uviedol, nadobudlo právoplatnosť v deň zasadnutia, teda 28. júna. Verejné zasadnutie sa konalo bez prítomnosti obvineného, za účasti jeho obhajcu, nakoľko obvinený nie je schopný podľa záverov znaleckého posudku chápať zmysel trestného konania a podľa prednostu psychiatrickej kliniky ružinovskej nemocnice nebol schopný výsluchu a jeho výsluch sa neodporúčal.

V ten istý deň bol zároveň vydaný rozkaz na dodanie do výkonu ochranného liečenia obvineného Martina H. a to do inej psychiatrickej nemocnice, kde je v súčasnosti umiestnený.

Incident, ktorý vyústil do streľby na Obchodnej ulici v Bratislave, sa začal pred MF SR na Štefanovičovej ulici. Útočník sa chcel násilím dostať do budovy ministerstva, kde pobodal príslušníka finančnej správy.

Polícia ho následne dostihla na Obchodnej ulici, na výzvy policajtov nereagoval. Na jeho zastavenie použili služobnú zbraň. Polícia tvrdí, že postupovala tak, aby bola zabezpečená ochrana života a zdravia osoby, voči ktorej zasiahla. Pri zásahu poranili nezúčastnenú osobu, 15-ročné dievča.

Zranenia utrpel aj útočník, ktorého napriek obvineniu pre jeho zdravotný stav nemohla polícia vypočuť. Či privolaní príslušníci použili strelnú zbraň oprávnene, sa aktuálne zaoberá Inšpekcia Ministerstva vnútra SR.
 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo