Najužitočnejším hráčom základnej časti NBS sa stal Grék Antetokounmpo

Najužitočnejším hráčom základnej časti NBS sa stal Grék Antetokounmpo
Grécky rozohrávač Milwaukee Bucks Giannis Antetokounmpo. Foto - TASR/AP
Titul najlepšieho nováčika si odniesol Slovinec Luka Dončič.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Grécky basketbalista Giannis Antetokounmpo získal cenu MVP pre najužitočnejšieho hráča základnej časti uplynulého ročníka zámorskej NBA. Krídelník Milwaukee Bucks sa presadil v konkurencii Jamesa Hardena z Houstonu Rockets a Paula Georgea z Oklahomy City Thunder. Antetokounmpo je po Nemcovi Dirkovi Nowitzkom druhým Európanom s prestížnym honorom.

"Chcem sa v prvom rade poďakovať celému tímu a mojim spoluhráčom. Ak chcete vyhrať 60 zápasov základnej časti, musia zabrať viacerí. Nie je to len o jednom hráčovi. Vždy keď som vychádzal zo šatne, videl som na chalanoch, že sú odhodlaní bojovať," citovala agentúra AFP slová Antetokounmpa, ktorý mal priemer 27.7 bodu a 12.5 doskoku na zápas.

Titul najlepšieho nováčika si odniesol Slovinec Luka Dončič z Dallasu Mavericks, najlepším obrancom profiligy sa stal rovnako ako pred rokom francúzsky pivot Rudy Gobert z Utahu Jazz.

Trénerom roka je kouč Milwaukee Mike Budenholzer, ktorý túto cenu získal aj pred 4 rokmi ako lodivod Atlanty. Najlepším náhradníkom sa stal už tretíkrát rozohrávač Lou Williams z Los Angeles Clippers.

Ceny za celoživotné výkony v NBA si prevzali Larry Bird a Magic Johnson.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Národná banka Slovenska Gréci
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
Dôležité pred 52 minútami

Volodymyr Zelenskyj oznámil, že novým hlavným veliteľom ukrajinskej armády bude bývalý veliteľ pozemných síl Mychajlo Drapatyj. V tejto funkcii nahradí Olexandra Syrského.

pred 3 hodinami

Futbalisti Slovanu Bratislava zvíťazili v prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov na pôde Tbilisi 2:0. Pri súťažnej premiére trénera Yayu Toureho na lavičke „belasých“ skórovali za hostí Andraž Šporar a Alasana Yirajang. Odveta je na programe v stredu 29. júla o 20.15 h na Tehelnom poli.

pred 6 hodinami

Brit obvinený z vraždy bývalej poslankyne Ann Widdecombeovej 21-krát udrel političku kladivom do temena hlavy, uviedol na súdnom pojednávaní prokurátor Kashif Malik. Objasnil, že incident zaznamenala kamera v dome exposlankyne. Útočník zaparkoval auto a vošiel dnu v čase, keď Widdecombeová obedovala. Podozrivý Joshua Kerry údajne prišiel do kuchyne a opýtal sa jej: „Nemáte náhodou bankové karty a preukaz totožnosti?“ Následne ju 21-krát udrel kladivom do hlavy, zvalil zo stoličky na zem, z kabelky jej zobral peňaženku a odišiel, pričom v dome bol približne dve minúty.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť