Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. máj 2019, 09:21

Automobilka Porsche začala dopravovať svoje vozidlá do Číny po železnici

Automobilka Porsche začala dopravovať svoje vozidlá do Číny po železnici

Ilustračné foto: TASR/AP

Autá sa dostanú do konečnej stanice za 18 dní, čo je o tri týždne kratšie ako po mori.

Porsche, výrobca športových automobilov, začal zásobovať čínsky trh, ktorý je jeho najdôležitejším, aj po železnici. Dvakrát do týždňa odosiela nákladnými vlakmi do juhozápadnej Číny 88 vozidiel v 44 kontajneroch.

Hovorca automobilky uviedol, že dĺžka trate je takmer 11 000 kilometrov. Začína sa v Bremerhavene, pokračuje cez Poľsko, Bielorusko, Rusko a Kazachstan do čínskeho miliónového mesta Čchung-čching. Autá sa dostanú do konečnej stanice za 18 dní.

Porsche dopravuje ďalšie vozidlá po mori. Táto cesta však trvá o tri týždne dlhšie ako po železnici.

Doprava áut po koľajach je pre automobilku pilotným projektom. Porsche na rozdiel od iných automobiliek nevyrába autá v Číne, preto tam svoje vozidlá musí dovážať.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Z okna horiaceho bytu na siedmom poschodí vyskočila v Trenčíne jedna osoba, ktorá zraneniam podľahla, informovala trenčianska krajská polícia, ktorá začala trestné stíhanie vo veci zločinu všeobecného ohrozenia v súbehu s prečinom usmrtenia. Na miesto privolali všetky záchranné zložky. (tasr)

pred 4 hodinami

V piatok na Slovensku odhalili 201 prípadov koronavírusu. Pribudli dve obete. V nemocniciach je s ochorením covid-19 hospitalizovaných 258 pacientov. Laboratóriá vykonali 1 684 PCR testov, pozitivita je 12 percent. (nczi, tasr)

pred 5 hodinami

Rusi skonfiškovali kláštor pavlínov v Mariupole, je z neho sídlo ruskej správy

Pomocný biskup Charkovsko-záporožskej diecézy Jan Sobilo potvrdil, že kláštor využívajú okupanti. Miestny farár uviedol, že Rusi kláštor znesvätili.

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.