Deň počatého dieťaťa vo svete: V Peru pochodovalo za život pol milióna ľudí

S 25. marcom sa spájajú tri významné udalosti - Deň počatého dieťaťa, výročie Sviečkovej manifestácie a slávnosť Zvestovania Pána.

Najmasovejšie podujatie sa pri príležitosti Dňa počatého dieťaťa konalo v hlavnom meste juhoamerického Peru. Počas pochodu za život kráčalo ulicami Limy asi 500 000 ľudí.

Účastníkom pochodu zaslal svoj list aj pápež František. “Prosím vás, aby ste vydávali plnohodnotné svedectvo a vždy hlásali posvätný charakter života každého človeka, ktorého Boh stvoril na svoj obraz a Kristus vykúpil na kríži,” zneli pápežove slová, ktoré prečítal arcibiskup Limy, kardinál Juan Luis Cipriani. Heslo tohtoročného pochodu bolo: “Všetci v sebe máme dieťa.”

Národný pochod za život sa počas uplynulého víkendu konal aj v Prahe. Zúčastnilo sa ho približne 1 500 ľudí.

Veľká medzinárodná modlitbová vigília zameraná na život sa v predvečer 25. marca uskutočnila aj v Ríme. “Aj na iných miestach po celom svete sa bude súbežne s vigíliou v Ríme konať modlitba posvätného ruženca, predovšetkým v mariánskych svätyniach vo Fatime, v Lurdoch a v Guadalupe,” uviedla Tlačová kancelária KBS.

Aj na Slovensku sa pri príležitosti Dňa počatého dieťaťa uskutočnilo niekoľko podujatí. “Dnes, keď bojujeme o práva zvierat a chránime vzácne druhy osobitnými zákonmi už v zárodku, ponúknime šancu na život aj počatým deťom,” uviedlo vo svojom vyhlásení Fórum života.

Na tento rok pripadá aj 20. výročie vydania prolife encykliky Jána Pavla II. Evangelium vitae. V Košiciach si ju pripomenuli stredajším pochodom vďaky a celomestskou svätou omšou za život.

- ig - 

Ilustračné foto: TASR/AP

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo