Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. marec 2019, 06:59

Guatemala: Ťahač s návesom vrazil do davu; usmrtil 18 ľudí

Guatemala: Ťahač s návesom vrazil do davu; usmrtil 18 ľudí

Guatemala. Foto: TASR/AP

Ľudia sa na mieste zjavne zhromaždili, keď videli inú dopravnú nehodu.

Ťahač s návesom, ktorý vrazil na neosvetlenej diaľnici na západe Guatemaly do davu ľudí, usmrtil 18 ľudí a mnohých ďalších zranil. 

Informovali o tom svetové agentúry AP, AFP i DPA. 

Hovorca miestneho hasičského zboru Cecilio Chacaj podľa AP uviedol, že ľudia sa na mieste zjavne zhromaždili, keď videli inú dopravnú nehodu, pri ktorej sa bola zabitá jedna osoba. Následne do nich narazil ťahač s návesom. K nehode podľa jeho slov došlo pri meste Nahualá v departmente Sololá na západe Guatemaly. 

"Zdá sa, že ťahač s návesom si nevšimol množstvo ľudí na ceste a prešiel po nich," povedal hovorca. 

Na správu už reagoval aj guatemalský prezident Jimmy Morales. Na Twitteri kondoloval pozostalým a uviedol, že jeho vláda bude koordinovať pomoc ich rodinám. 

Guatemalský denník Prensa Libre informoval, že medzi obeťami sú ženy aj deti.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami

Nádvorie sv. Jána Primaciálneho paláca v Bratislave je od štvrtka miestom výstavy Ján Pavol II. a Slovensko. Podujatie sa koná pri príležitosti storočnice narodenia pápeža Jána Pavla II. Výstava prináša doteraz neznáme fotografie a dokumenty, v hlavnom meste potrvá do 31. júla. (TASR)

pred 5 hodinami

Koronavírus môže po sebe zanechať poškodenie mozgu, tvrdí štúdia britských výskumníkov. Predbežné klinické dáta podľa nej naznačujú, že infekcia spôsobená vírusom, má spojitosť s výskytom neurologických a neuropsychiatrických ochorení. COVID-19 môže so sebou prinášať sprievodné javy ako mŕtvicu, zápal mozgu či psychotické stavy. 

pred 7 hodinami
pred 8 hodinami

Starostu juhokórejského Soulu Pak Won-suna našli mŕtveho v severnej časti metropoly. Nezvestný bol štyri až päť hodín. V stredu naňho bývalá zamestnankyňa mesta údajne podala sťažnosť zo sexuálneho napadnutia. (TASR)

pred 9 hodinami

V pondelok zasadne konzílium epidemiológov s novými odporúčaniami, avizoval premiér Igor Matovič. „Jediná zbraň, ktorú v rukách máme, je zodpovednosť nás všetkých,“ komentoval.