Aliancia za rodinu dostala svoju reklamu do Fun rádia

Príjem z inzercie o referende venuje Fun rádio na detské domovy, tvrdí jeho majiteľ Boris Kollár.

Aliancia za rodinu dostala svoj reklamný šot do tretieho najpočúvanejšieho rádia na Slovensku. Fun rádio hrá od dnešného rána reklamu, ktorá vyzýva k účasti na sobotnom referende. „Toto referendum je o deťoch, o našej budúcnosti. Každý, kto príde, bude hlasovať o nich a za nich. Aby ony nemuseli klásť otázku: A kde je mama?,“ znie v 30-sekundovom spote.

Televízie Markíza, JOJ, aj verejnoprávny RTVS šot odmietli. Fun rádio tak zostalo jediným väčším elektronickým médiom, ktoré reklamu Aliancie vysiela. „Platí tu právny štát. Pokiaľ nie je reklama v rozpore so zákonom, tak ju vysielame,“ povedal pre Postoy.sk majiteľ Fun rádia Boris Kollár. Dodal, že príjmy z inzercie, ktorá sa týka referenda, venuje deťom v detských domovoch.

Podľa našich informácií budú spoty vo vysielaní Fun rádia do piatka. Reklama na referendum je ešte v rádiu Rocková Republika a v Rádiu Sity. Iniciátor referenda si zaplatil inzerciu aj v printových médiách a objavuje sa aj na internete. Odmietnutie reklamy v televíziách chce Aliancia za rodinu riešiť antidiskriminačnou žalobou.

Pavol Rábara

Foto: funradio.sk

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo