Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. január 2019, 12:09

Na Právnickej fakulte UK chýbajú dve rigorózne a štyri dizertačné práce

Na Právnickej fakulte UK chýbajú dve rigorózne a štyri dizertačné práce

Dekan Právnickej fakulty UK Eduard Burda. Foto - TASR/Pavol Zachar

Dôvodom kontroly záverečných a dizertačných prác na fakulte bola stratená rigorózna práca s rovnakým názvom a počtom strán, aký má mať aj práca predsedu parlamentu Andreja Danka.

Na Právnickej fakulte Univerzity Komenského (UK) v Bratislave chýbajú štyri dizertačné a dve rigorózne práce. Vyplýva to z vyhlásenia o výsledkoch revízie záverečných a dizertačných prác na fakulte, ktoré TASR poskytol dekan Právnickej fakulty UK Eduard Burda. 

Revízia prebiehala v Akademickej knižnici UK v Bratislave v mesiacoch október a november 2018. "Vykonala sa revízia kandidátskych záverečných prác a dizertačných záverečných prác od roku 1970 po súčasnosť. Právnickej fakulte UK v Bratislave chýbajú zo 403 knižničných jednotiek štyri dizertačné práce," uvádza sa vo vyhlásení.

Ide o práce s názvom Právny priestor konkurenčného prostredia z roku 1995, Některé aspekty negotiorum gestio z roku 1994, Ústavnoprávne problémy sociálnych práv z roku 1994 a Zabezpečovacie prostriedky v civilnom procese z roku 1997.

Uskutočnila sa aj revízia rigoróznych prác od roku 1998 po súčasnosť. Fakulta konštatuje, že z 2402 knižničných jednotiek chýbajú dve rigorózne práce. Ide o práce s názvom Verejná správa a jej charakteristické črty z roku 1999 a Verejná správa na úseku životného prostredia z roku 1999. 

Fakulta zrevidovala i bakalárske práce od roku 2006 a diplomové práce od roku 2000 po súčasnosť. "Nechýba žiadna bakalárska práca, chýba 22 diplomových prác od roku 2004 do roku 2011, väčšinou roky 2005 a 2006, avšak tieto práce máme k dispozícii v elektronickej podobe," píše sa vo vyhlásení. 

Burda ešte 17. októbra 2018 informoval, že vydal nariadenie, aby sa zrevidoval a skontroloval knižničný fond. Dôvodom bola stratená rigorózna práca s rovnakým názvom a počtom strán, aký má mať aj práca predsedu parlamentu Andreja Danka (SNS).

"Posledná zmienka o fyzickej výpožičke spomínanej rigoróznej práce o tom, že bola vypožičaná a vrátená, bola uskutočnená 21. februára 2011 popoludní, vtedy je poslednýkrát zdokladované, že túto prácu sme mali v archíve," uviedol Burda vtedy o dokumente, ktorý vznikol o rok skôr ako rigorózna práca predsedu parlamentu, ktorú obhajoval na pôde Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami

Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa verejne zastal nového ministra vnútra Géralda Darmanina, ktorého vyšetrujú pre podozrenie zo znásilnenia. Darmanin obvinenie odmieta a bráni sa tvrdením, že išlo o „konsenzuálny pohlavný styk“ iniciovaný údajnou obeťou znásilnenia. Ženu zažaloval za ohováranie.

pred 8 hodinami

Futbalisti FK Dubnica nad Váhom a FC Nitra remizovali v utorňajšom prvom stretnutí baráže o účasť vo Fortuna lige 0:0. Odveta je na programe v piatok 17. júla. MFK Ružomberok postúpil do finále ligovej baráže o účasť v Európskej lige UEFA, keď si poradil v prvom semifinále pod Čebraťom so Zemplínom Michalovce 1:0. Vo finále sa Ružomberčania stretnú s úspešnejším z dvojice Spartak Trnava - AS Trenčín.

pred 8 hodinami

Spoločnosť Chirana Medical chce ročne vyrábať až 5 000 pľúcnych ventilátorov. Momentálna výrobná kapacita je asi 1 200 pľúcnych ventilátorov, čo je v porovnaní s predkrízovým stavom štvornásobne viac.