Smerujeme k oddialeniu brexitu a druhému referendu, tvrdí Farage

Smerujeme k oddialeniu brexitu a druhému referendu, tvrdí Farage
Nigel Farage. Foto - TASR/AP
Farage bol jedným z hlavných aktivistov za odchod Británie z EÚ
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Bývalý vodca Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP), britský europoslanec Nigel Farage vyjadril vo štvrtok názor, že Británia smeruje k odloženiu termínu vystúpenia z EÚ, stanoveného na 29. marca, a pravdepodobne aj k novému referendu o tzv. brexite.

Uviedla to tlačová agentúra Reuters.

Britská premiérka Theresa Mayová utrpela v utorok večer veľkú porážku v poslaneckej snemovni, keď britskí poslanci prevažnou väčšinou hlasov odmietli dohodu o riadenom brexite, ktorú jej vláda vyrokovala s Európskou úniou.

"Myslím si a obávam sa, že smerujeme k odkladu a pravdepodobne aj k druhému hlasovaniu," skonštatoval Farage v stredu v rozhovore pre televíznu stanicu Sky News.

Farage bol jedným z hlavných aktivistov za odchod Británie z EÚ a počas kampane pred referendom z 23. júna 2016, z pozície predsedu UKIP, lákal britských voličov na sériu výhod, ktoré má krajine priniesť "rozvod" z Bruselom.

Avšak už krátko po oznámení výsledkov referenda Farage verejne priznal, že v niektorých veciach zavádzal, najmä v tom, že Briti ušetria 350 miliónov libier (393 miliónov eur) týždenne, ak odídu z Únie.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
referendum brexit Nigel Farage
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť